,

Kibice Atletico powiesili lalkę w koszulce Realu. Skandal przed derbami Madrytu

26.01.2023 14:53

Grupa fanatycznych kibiców Atletico Madryt przed derbowym meczem z Realem wywołała skandal, o którym mówią wszystkie największe media w Hiszpanii. Fani Colchoneros wywiesili baner, na którym zamieścili obraźliwy napis, a obok powiesili kukłę, która miała przypominać zawodnika Królewskich – Viniciusa Juniora.

Skandal przed derbami Madrytu. Kibice Atletico powiesili lalkę w koszulce Realu
fot. screen/ Twitter

Baner z napisem „Madryt nienawidzi Realu” powieszono nieopodal obiektów treningowych Realu. Na sam napis prawdopodobnie nie zwrócono by uwagi, gdyby nie to, że obok niego powieszono za szyję lalkę ubraną w koszulkę Realu Madryt z nazwiskiem "Vinicius" na plecach.

Hasło, które pojawia się na banerze jest jednym z mott Atlético Front, fanatycznych fanów Atletico Madryt. Kibice z tej grupy rozpoczęli wywieszanie banerów chwilę po tym, jak ich klub trafił na Real Madryt w ćwierćfinale Copa del Rey. Służby porządkowe usunęły większość z nich.

O wiele poważniejsza jest jednak kwestia lalki powieszonej obok banera. Zachowanie kibiców potępiły już władze Atletico Madryt. Takie zachowanie jest absolutnie obrzydliwe, niedopuszczalne i zawstydzające. Głośno i zdecydowanie potępiamy każdy akt, który uderza w godność osób lub instytucji. Nie znamy autora lub autorów tego nikczemnego czynu, ale ich anonimowość nie zwalnia ich z odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że władze będą w stanie wyjaśnić, co się stało, a sprawiedliwość pomoże wyeliminować tego typu zachowania” – napisano w oświadczeniu.

Real - Atletico o półfinał Copa del Rey 

Atmosferę przed derbami podgrzały nie tylko wybryki kibiców, ale też decyzje władz klubów. Media w Hiszpanii krytykowały Real Madryt za to, że udostępnił kibicom drużyny rywali jedynie 334 bilety. Do tego, władze Królewskich zabroniły wstępu fanom Atletico, którzy kupili miejsce poza strefą zarezerwowaną dla kibiców przyjezdnych. Z tej decyzji Real musiał się wycofać.

Mecz Realu z Atletico odbędzie się w czwartek 26 stycznia o godz. 21. Stawką spotkania jest awans do półfinału Copa del Rey. Awans zagwarantowała sobie już Barcelona i Osasuna, a dziś zagra o niego jeszcze Valencia, której rywalem będzie Athletic Bilbao. 

loader

RadioZET.pl/PAB