Robert Lewandowski surowo ukarany! Komisja nie miała litości

16.11.2022 13:47

Robert Lewandowski został zawieszony aż na trzy spotkania za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w ligowym spotkaniu z Osasuną. Napastnik Barcelony przegapi przez to między innymi hitowe starcie z Atletico Madryt.

Robert Lewandowski
fot. JOSEP LAGO/AFP/East News

Lewandowski został ukarany za "lekceważącą postawę lub brak szacunku wobec sędziów, oficjeli lub władz sportowych" - tłumaczy portal fcbarca.com. Przypomnijmy, że kapitan reprezentacji Polski wyleciał z boiska za dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gdy opuszczał boisko, wykonał gest, sugerujący, że arbiter jest pod wpływem środków odurzających. Barcelona próbowała tłumaczyć, że kierowany był nie w stronę sędziego, a ławki rezerwowych. Komisja La Ligi tego jednak "nie kupiła".

Robert Lewandowski nie zagra z Atletico Madryt

Napastnik Barcelony tym samym nie będzie mógł zagrać w trzech kolejnych meczach ligowych. Przegapi spotkania z Espanyolem i Getafe u siebie, a także wyjazdowe starcie z Atletico Madryt.

Ukarany został też Gerard Pique, którego za obrazę słowną sędziego zawieszono aż na cztery mecze. W tym przypadku kara jest jednak tylko formalnością, po meczu z Osasuną obrońca zakończył bowiem karierę.

Brak Lewandowskiego w trzech ligowych kolejkach będzie ogromnym ciosem dla Barcelony. W tym sezonie Polak jest liderem ekipy z Camp Nou. W 14 meczach ligowych zdobył 13 goli i dołożył do tego 4 asysty. Do tego dołożył 5 trafień w Lidze Mistrzów.

RadioZET.pl