Obserwuj w Google News

Robert Lewandowski wsparł młodego chłopca. Lekarze walczą o życie 5-latka

1 min. czytania
16.11.2023 16:20
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski postanowił wesprzeć 5-letniego Tymona. Chłopiec choruje na rzadki rodzaj nowotworu i obecnie przebywa w Hiszpanii, gdzie tamtejsi lekarze walczą o jego życie. Napastnik Barcelony nagrał specjalny filmik.

Robert Lewandowski
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER/East News

Robert Lewandowski razem ze swoją żoną Anną od lat udzielają się charytatywnie. Para w ostatnim czasie po raz kolejny wsparła Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tym razem kapitan reprezentacji Polski postanowił zaangażować się w inną akcję.

Chodzi o 5-letniego Tymona, który cierpi na rzadką odmianę nowotworu trudną do wyleczenia. W związku z tym chłopiec musiał przenieść się z Polski do Barcelony, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Robert Lewandowski wspiera 5-letniego Tymona

- Cześć Tymek, tutaj Robert Lewandowski. Chciałbym Ci powiedzieć, że serdecznie Cię pozdrawiam. Trzymam za Ciebie mocno kciuki, nigdy się nie poddawaj, ja mocno w Ciebie wierzę. Trzymaj się, dużo, dużo, dużo pozdrowienia i serdeczności ode mnie. Mam nadzieję, że do zobaczenia - mówił 35-latek w specjalnym nagraniu.

Lewandowski obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Już w piątek napastnik razem z resztą kadry podejmie na PGE Narodowym Czechów, z którymi zmierzą się w ramach el. Euro 2024. Cztery dni później Polacy zagrają w towarzyskim spotkaniu z Łotwą.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap