Obserwuj w Google News

Oficjalnie: Lionel Messi ma nowy klub. "Nie chciałem dłużej czekać"

2 min. czytania
07.06.2023 21:40
Zareaguj Reakcja

Lionel Messi zostanie nowym zawodnikiem Interu Miami. Argentyńczyk poinformował o swojej decyzji w wywiadzie dla hiszpańskich dzienników: Marki i Sportu, a klub potwierdził transfer w mediach społecznościowych.

Oficjalnie: Lionel Messi ma nowy klub. "Nie chciałem dłużej czekać"
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Lionel Messi w wywiadzie dla hiszpańskich mediów potwierdził, że chce bronić barw Interu Miami. Wcześniej tę informację podały zagraniczne media, m.in. telewizja BBC oraz dziennikarz Fabrizio Romano.

- Podjąłem decyzję, że idę do Miami. Nadal nie domknąłem tego na 100 procent, wciąż brakuje kilku rzeczy, ale postanowiliśmy podążać w tym kierunku - powiedział Messi w wywiadzie dla dzienników "Sport" i "Mundo Deportivo".

Wcześniej Messi zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z PSG. W mediach spekulowano, że albo przeniesie się do Al-Hilal w Arabii Saudyjskiej, albo powróci do Barcelony, której barw bronił od 2000 do 2021 roku. Według BBC Argentyńczyk odrzucił ofertę Al-Hilal, natomiast sam piłkarz wyjaśnił, dlaczego nie zagra w przyszłym sezonie u boku m.in. Roberta Lewandowskiego.

Redakcja poleca

Lionel Messi: nie chciałem czekać

- Miałem nadzieję, że będę mógł wrócić, ale nie chciałem czekać i zostawiać swojej przyszłości w cudzych rękach. Usłyszałem, że trzeba byłoby sprzedawać piłkarzy albo obniżać ich pensje, a tego bym nie chciał – zaznaczył Messi.

35-letni Argentyńczyk jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Do Barcelony trafił w 2000 roku, w wieku 13 lat, i bronił jej barw nieprzerwanie do końca sezonu 2020/21. Dla drużyny seniorskiej zdobył 672 gole i jest pod tym względem rekordzistą wszech czasów. W grudniu Messi został po raz pierwszy w karierze mistrzem świata.

W tym sezonie Messi zagrał w barwach PSG 31 meczów ligowych, 7 spotkań w Lidze Mistrzów i 2 w pucharach krajowych. Zdobył łącznie 21 bramek i 20 asyst. Łączny bilans Argentyńczyka w Paryżu to 32 gole i 35 asyst w 74 meczach.