Obserwuj w Google News

Oficjalnie: wybitny napastnik odchodzi z Realu. "Jedna z największych legend"

2 min. czytania
04.06.2023 12:14
Zareaguj Reakcja

Real Madryt ogłosił, że Karim Benzema po tym sezonie odejdzie z klubu. Francuz trafił na Santiago Bernabeu w 2009 roku i w barwach „Królewskich” zdobył łącznie 25 tytułów, w tym 5 Lig Mistrzów.

Oficjalnie: Karim Benzema odchodzi z Realu. "Jedna z największych legend klubu"
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Real Madryt chce okazać swoją wdzięczność jednej z największych legend klubu. Nasz kapitan Karim Benzema i władze Realu zgodziły się zakończyć jego wspaniały i niezapomniany okres na Santiago Bernabeu” – tak zaczyna się komunikat, w którym władze Realu poinformowały o odejściu Francuza z Madrytu.

Karim Benzema trafił do Realu w 2009 roku. W ciągu czternastu sezonów, w których bronił barw „Królewskich”, zdobył 25 tytułów, w tym 5 Lig Mistrzów, 5 Klubowych Mistrzostw Świata, 4 Superpuchary Europy, 4 Ligi, 3 Puchary Króla i 4 Superpuchary Hiszpanii. Francuz jest też aktualnym zdobywcą Złotej Piłki, Piłkarzem Roku UEFA oraz zdobywcą trofeum Pichichi 2022.

Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt

„Karim Benzema zanotował w Realu 647 występów. Jest drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu (353 gole), czwartym najlepszym strzelcem Realu w Lidze Mistrzów w historii tych rozgrywek i czwartym strzelcem w historii ligi. Kariera Karima w Realu Madryt była przykładem zachowania profesjonalizmu oraz reprezentowania wartości naszego klubu. Zasłużył on sobie na prawo decydowania o swojej przyszłości” – poinformował Real w oświadczeniu.

Benzema zostanie oficjalnie pożegnany w najbliższy wtorek. Konferencja z udziałem prezydenta Florentino Pereza odbędzie się o godzinie 12:00. Ostatni mecz Francuza w Realu odbędzie się dziś o godz. 18:45.

W poprzednim tygodniu Real ogłosił, że rozstaje się także z Mariano, Edenem Hazardem i Marco Asensio. 

RadioZET.pl/PAB