Obserwuj w Google News

Nie będzie wielkiego powrotu? Fabrizio Romano: Messi ma nowy klub

2 min. czytania
07.06.2023 19:10
Zareaguj Reakcja

Lionel Messi nie trafi do Barcelony – poinformował w środę po południu Fabrizio Romano. Według włoskiego dziennikarza, Argentyńczyk niebawem zostanie piłkarzem Interu Miami, czyli klubu, którego współwłaścicielem jest David Beckham.

Nie będzie wielkiego powrotu. Fabrizio Romano: Messi ma nowy klub
fot. Glenn Gervot/Icon Sportswire/Associated Press/East News

" Messi w Interze Miami. Decyzja została podjęta i będzie ogłoszona w najbliższych godzinach. Messi w następnym sezonie zagra w MLS. Barcelona nie ma już szans na sprowadzenie piłkarza, choć klub próbował" – napisał na Twitterze ekspert ds. transferów Fabrizio Romano.

Jeszcze w poniedziałek wydawało się, że Messi po odejściu z PSG wróci do Barcelony, z której odszedł dwa lata temu. W związku z biernością klubu w negocjacjach i problemami finansowymi, z którymi musi sobie radzić, Argentyńczyk wybrał inny kierunek, odrzucając przy tym gigantyczną ofertę z Arabii Saudyjskiej.

Według Fabrizio Romano, Messi trafi do Interu Miami, klubu, którego współwłaścicielem jest David Beckham. Słynny angielski piłkarz zwolnił w zeszłym tygodniu trenera Phila Neville'a, zastępując go Argentyńczykiem, Javierem Moralesem.

Messi blisko Interu Miami

W klubie z Miami, który ma dużą bazę fanów z Ameryki Południowej, panuje teraz wyraźnie argentyński klimat - trener pierwszej drużyny Morales i trener bramkarzy Sebastian Saja występowali w przeszłości w reprezentacji Argentyny. Do tego w klubie pracuje Federico Higuain, brat Gonzalo, który jest głównym trenerem drużyny rezerw Interu. Funkcję asystenta pełni innny Argentyńczyk - Cristian Raul Ledesma.

Zanim jeszcze transfer Messiego do Interu został oficjalnie ogłoszony, ruszyła już cała biznesowa machina, którą napędza transfer Argentyńczyka. We wtorek platforma streamingowa Apple TV+ ogłosiła, że wypuszcza czteroczęściowy serial dokumentalny nt. mistrza świata.

RadioZET.pl/PAB