Obserwuj w Google News

Media: Real podjął ostateczną decyzję ws. transferu Mbappe. Koniec

2 min. czytania
09.11.2023 08:28
Zareaguj Reakcja

Wydaje się, że transfer Kyliana Mbappe do Realu Madryt przechodzi do historii. Hiszpańskie media są zgodne i z ich źródeł wynika, że władze Królewskich zdecydowały się na dobre zrezygnować z francuskiej gwiazdy. Szefowie klubu z Santiago Bernabeu mieli podać trzy powody, dla których tak się stało.

Kylian Mbappe
fot. Sebastian Frej/REPORTER/East News

Od kilku lat saga transferu Kyliana Mbappe do Realu Madryt podgrzewa serca sympatyków Los Blancos. Jednak za każdym razem, gdy dochodziło do letniego okienka transferowego i wydawało się, że przenosiny napastnika są niemalże przesądzone, ciągle coś stawało na przeszkodzie. Wydaje się, że po dłuższym czasie po stronie władz Królewskich przelała się czara goryczy.

Dziennikarz radia SER Jesus Gallego dowiedział się, że wicemistrzowie Hiszpanii postanowili ostatecznie zrezygnować ze starań o utalentowanego 24-latka. Według jego informacji stoją za tym trzy powody.

Przede wszystkim chodzi o aspekt finansowy, gdzie piłkarz PSG oczekiwałby na start rocznej pensji w wysokości 20 mln euro. Drugim punktem jest niezgodność z polityką transferową drużyny, który stawia głównie na młodych zawodników. Z kolei Mbappe w grudniu skończy 25 lat i o ile nie będzie mu bliżej do emerytury, nie będzie można okrzyknąć go młodym talentem.

Media: Real Madryt rezygnuje ze starań o Kyliana Mbappe. Ostatecznie

Ostatnim elementem mają być kwestie wizerunkowe. Potencjalne przybycie Mbappe na Santiago Bernabeu może pogorszyć atmosferę w klubie. Władze Realu nie są pewne zachowania kibiców, którzy z pewnością nie zapomnieli o odrzuceniu oferty przez Francuza w 2022 roku.

Dziennik "Carrusel Deportivo" również twierdzi, że to koniec tematu Mbappe w Realu Madryt. Tamtejsi dziennikarze dodali, że Królewscy zrezygnowali z napastnika i nie będą się o niego starać nawet wtedy, gdy ten będzie mógł przejść do nich zupełnie za darmo.

Warto zaznaczyć, że kontrakt Kyliana Mbappe z PSG wygasa z końcem tego sezonu. Wówczas 24-latek będzie mógł podpisać nową umowę z paryską drużyną lub przejść do innego zespołu.

Źródło: Radio ZET/Radio SER, Carrusel Deportivo

Nie przegap