Obserwuj w Google News

La Liga dalej współpracuje z Rosjanami. Władze nagrały oburzające wideo

2 min. czytania
29.08.2023 23:30
Zareaguj Reakcja

Kolejny skandal wokół współpracy La Ligi z rosyjskim nadawcą telewizyjnym. Władze hiszpańskich rozgrywek na mocy umowy z nadawcą – Okko Sport – nagrały wideo, w którym piłkarze czołowych klubów zachęcają kibiców z  Rosji do oglądania meczów.

La Liga dalej współpracuje z Rosjanami. Władze nagrały oburzające wideo
fot. screen/ La Liga/ Okko Sport

W nagraniu, które udostępniła La Liga, zawodnicy czołowych klubów La Ligi, w tym FC Barcelony, zachęcali rosyjskich kibiców do oglądania rozgrywek w Okko Sport. Władze ligi hiszpańskiej nie tylko nie zerwały współpracy z nadawcą, ale też promują go przez akcje marketingowe. W reklamie wziął udział Pedri, Pepe Reina, Isco i Chiny Avila z Osasuny. 

„Pamiętacie aferę, gdy piłkarze Barcy nagrali podziękowania dla kibiców rosyjskiej TV? Teraz zrobiła to La Liga. Gwiazdy ligi hiszpańskiej zapraszają do oglądania ich w rosyjskiej telewizji. La Liga, która co mecz na bandach solidaryzuje się z Ukrainą” – tak sprawę skomentował Piotr Słonka, ekspert ds. Ukrainy, znany z działalności na Twitterze pod nickiem BuckarooBanzai.

Wcześniej, do podobnego skandalu doszło, gdy nagranie skierowane do rosyjskich kibiców nagrali zawodnicy Barcelony. Wideo z udziałem Sergiego Roberto i Alejandro Balde powstało w ramach współpracy Barcelony z rosyjskim bukmacherem 1XBet, a zostało opublikowane przez Okko Sport. Co więcej, La Liga dalej promuje firmę w trakcie meczów, pokazując jej logo tuż za liniami bramkowymi.

Roberto i Balde mówili we wspomnianym nagraniu, że "za niedługo się zobaczymy!", "również jesteście częścią tego sukcesu", "mamy nadzieję, że wygramy jeszcze więcej tytułów" i dziękowali "za trzymanie kciuków i waszą energię". FC Barcelona po kilku dniach od wybuchu afery zareagowała na filmik. W lakonicznym oświadczeniu zabrakło jednak przeprosin, a winę za skandal zrzucono na La Ligę, która dalej współpracuje z 1xBet oraz Okko Sport i narzuca na kluby obowiązek nagrywania filmów promocyjnych.

Redakcja poleca

"W związku z ostatnimi kontrowersjami wywołanymi przez pozdrowienia od dwóch naszych zawodników podczas oficjalnych interesów LaLigi z międzynarodową stacją telewizyjną. Pragniemy podkreślić nasze zaangażowanie w pokojowe rozwiązanie konfliktu i wiarę w wartość sportu jako narzędzia łączącego narody" - napisano. Przypomniano też, że prezydent Joan Loparta, już na początku inwazji wyraził pełne wsparcie dla Ukrainy i zaangażował się w pomoc charytatywną na rzecz uchodźców.