Obserwuj w Google News

Kibice Barcelony są wściekli. Sprawdza się najgorszy scenariusz

2 min. czytania
20.11.2023 11:20
Zareaguj Reakcja

Gavi doznał bardzo poważnej kontuzji w trakcie niedzielnego meczu reprezentacji Hiszpanii. Jeśli badania to potwierdzą (najprawdopodobniej zerwał więzadła), nie zagra do końca sezonu. Kibice FC Barcelony nie posiadają się ze złości.

Gavi
fot. Manu Fernandez/Associated Press/East News

Listopadowa przerwa reprezentacyjna jeszcze nie dobiegła końca, a już przyniosła wiele poważnych kontuzji. Najbardziej ucierpieli hiszpańscy giganci. Real Madryt stracił na ponad dwa miesiące Eduardo Camavingę i Viniciusa Juniora, Barcelona natomiast musi zmagać się z kontuzjami Marca-Andre ter Stegena i Gaviego. Główny problem stanowi kontuzja Hiszpana, który prawdopodobnie zerwał więzadła, co oznacza, że w tym sezonie już nie zagra.

Uraz jednego z kluczowych piłkarzy w układance trenera Xaviego Hernandeza doprowadził do wściekłości kibiców FC Barcelony. Ci mają za złe trenerowi Luisowi de la Fuente, który nie oszczędził mocno eksploatowanego w ostatnim czasie gracza, mimo że Hiszpania dawno już zapewniła sobie awans na Euro 2024. Teraz Gavi nie dość, że prawdopodobnie straci cały sezon klubowy, to jeszcze ma niewielkie szanse na powrót do zdrowia na mistrzostwa Europy. To będzie ogromne osłabienie dla Barcelony i kadry narodowej.

Coraz więcej meczów równa się coraz więcej kontuzji

Gavi, Camavinga czy Vinicius to nie jedyni piłkarze, którzy zakończyli zgrupowania z kontuzjami. Urazu doznał też między innymi Erling Haaland. Problemy zdrowotne najlepszych piłkarzy świata uwypuklają problem, z jakimi zmaga się futbol w ostatnim czasie. Kalendarze są przeładowane meczami do granic możliwości. Do tego dochodzą ciągle podróże i brak czasu na treningi czy regenerację. To wszystko prowadzi do poważnych kontuzji. Federacje niewiele jednak sobie z tego robią i organizują co chwilę nowe formaty, które na celu mają tylko i wyłącznie zarobek. Stąd na przykład przeniesienie Superpucharu Hiszpanii do Arabii Saudyjskiej, zwiększenie liczby uczestników Euro, mistrzostw świata czy Klubowych Mistrzostw Świata.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap