Obserwuj w Google News

Jest odpowiedź na doniesienia ws. transferu "Lewego". "Nigdzie się nie wybiera"

2 min. czytania
06.06.2023 12:15
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski nie ma zamiaru opuszczać Barcelony po tym sezonie – napisał we wtorek na Twitterze Ekrem Konur, dziennikarz zajmujący się transferami. Wcześniej niemieckie media informowały, że zainteresowanie Polakiem jest po stronie klubów z Arabii Saudyjskiej.

Jest odpowiedź na doniesienia ws. transferu "Lewego". "Nigdzie się nie wybiera"
fot. Zuma / Shutterstock/East News

Robert Lewandowski, napastnik FC Barcelony nie ma zamiaru zmieniać klubu tego lata. Polak był łączony z klubami z Arabii Saudyjskiej” – napisał na Twitterze Ekrem Konur. To odpowiedź na doniesienia dziennikarza Floriana Plettenberga, który w poniedział poinformował, że według jego informacji szefowie klubów z Arabii Saudyjskiej tego lata chcieli sprowadzić nie tylko Karima Benzemę, ale także Lukę Modricia, Sergio Ramosa czy Roberta Lewandowskiego.

W przypadku Sergio Ramosa sprawa wciąż jest otwarta, bo Hiszpan właśnie odszedł z PSG. Luka Modrić wielokrotnie podkreślał, że chciałby pozostać w Realu Madryt. Sprawa Roberta Lewandowskiego od początku wydawała się oczywista: Polak świetnie czuje się w Hiszpanii, właśnie zdobył tytuł króla strzelców, a już wcześniej zapowiadał, że wiąże z Barceloną przyszłość swoją i swojej rodziny.

Redakcja poleca

Lewandowski po pierwszym sezonie w Barcelonie. Ponad 30 goli Polaka

-Szczerze mówiąc, jeśli ponownie zagramy w fazie grupowej Ligi Mistrzów, będziemy lepiej przygotowani niż w zeszłym roku. (…) Mamy w kadrze wielu młodych zawodników, którzy nie zdobyli jeszcze ważnego tytułu. Mistrzostwo to dla nich wielki sukces, który może stać się kolejnym krokiem w ich karierze. (…) Jestem bardzo zadowolony z kierunku, w jakim zmierzamy, mimo że jako klub mieliśmy duże problemy. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej – stwierdził Lewandowski w rozmowie ze SPORT1, do której doszło na początku maja, podczas gali Laureus World Sports Awards 2023.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia umowy, która wiąże Lewandowskiego z Barceloną. Kluby z Arabii Saudyjskiej sprowadzają do siebie gwiazdorów na tzw. wolnych kontraktach i oferują im gigantyczne pensje. W przypadku Polaka konieczne byłoby zapłacenia Barcelonie sumy odstępnego. Biorąc pod uwagę kwestie umowy, opłat transferowych i zadowolenia Lewandowskiego z życia w Barcelonie widać wyraźnie, że do żadnego transferu „Lewego” na Półwysep Arabski nie dojdzie.

Lewandowski do tej pory rozegrał w Barcelonie 46 meczów, zdobywając w nich 33 gole i zaliczając 8 asyst.

RadioZET.pl/Ekrem Konur/