Jest decyzja ws. zawieszenia Lewandowskiego. Komisja nie miała litości

05.12.2022 19:04

Wniosek FC Barcelony złożony do Komisji Odwoławczej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej ws. Roberta Lewandowskiego został odrzucony - informuje hiszpański magazyn sportowy Relevo. W meczu La Liga z Osasuną Pampeluna reprezentant Polski obejrzał czerwoną kartkę, za którą został zawieszony na trzy kolejne ligowe spotkania. Walka Dumy Katalonii o zmniejszenie dyskwalifikacji nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, dlatego kara dla 34-latka nie uległa zmianie.

Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski na początku listopada jeszcze przed MŚ w Katarze obejrzał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę w ligowym starciu z Osasuną Pampeluna. Echem odbiło się też zachowanie Polaka w stronę sędziego. Podważanie decyzji arbitra oceniała także komisja dyscyplinarna La Liga, co skutkowało większym wymiarem kary.

loader

Ostatecznie Lewandowski, zamiast pauzować przez jeden mecz, finalnie został ukarany zawieszeniem na trzy: jedno spotkanie za czerwoną kartkę i dwa za gesty po werdykcie sędziego. Barcelona odwołała się do Komisji Odwoławczej RFEF (Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej). Jak przekazał serwis Relevo, rada postanowiła nie zmieniać wymiaru kary dla napastnika reprezentacji Polski.

Lewandowski zawieszony na trzy mecze. Kiedy wróci do gry?

To oznacza, że Robert Lewandowski wróci do rozgrywek La Liga dopiero 22 stycznia, na mecz 18. kolejki z Getafe. Tym samym kapitan polskiej kadry opuści zmagania derbowe z Espanyolem, czy pojedynki z Atletico Madryt i Realem Betis.

Barcelona prowadzi w ligowej tabeli z dwupunktową przewagą nad Realem Madryt. Rywalizacja La Liga powróci w ostatnich dniach 2022 roku.

RadioZET.pl