Obserwuj w Google News

Jerzy Dudek mówi wprost. Tego Polaka widziałby w Realu Madryt

1 min. czytania
20.08.2023 12:50
Zareaguj Reakcja

Jerzy Dudek w rozmowie z portalem Wirtualna Polska SportoweFakty przyznał, że widziałby reprezentanta Polski w bramce Realu Madryt. Były kadrowicz wskazał konkretne nazwisko.

Jerzy Dudek
fot. Artur Barbarowski/East News

Real Madryt już na początku sezonu musi mierzyć się z poważnymi problemami kadrowymi. "Królewscy" przez kilka miesięcy będą musieli radzić sobie bez swoich dwóch filarów w obronie - bramkarza Thibault Courtoisa oraz obrońcy Edera Militao.

Głębia składu Realu pozwoliła na załatanie dziury na środku defensywy, jednak jeśli chodzi o pozycję bramkarza klub musiał dokonać transferu. Ostatecznie do stolicy Hiszpanii został sprowadzony Kepa Arrizabalaga z Chelsea.

Redakcja poleca

Jego widziałby Dudek w bramce Realu Madryt

Na temat tego transferu w rozmowie z portalem Wirtualna Polska SportoweFakty wypowiedział się Jerzy Dudek. Legendarny bramkarz m.in. Liverpool, czy Realu Madryt przyznał, że między słupkami Realu widziałby reprezentanta Polski.

- Wydaje się, że jedynym polskim bramkarzem, który mógłby być brany pod uwagę i to też byłoby logiczne, jest Wojtek Szczęsny. Bo od dłuższego czasu broni na wysokim poziomie. I w Lidze Mistrzów, i w reprezentacji. Bariery językowej też by raczej nie było, bo Wojtek szybko by się nauczył języka, przeskakując z włoskiego na hiszpański. Choć wiadomo, że w Juventusie też nie ma źle - powiedział.

Wojciech Szczęsny rozegrał w Juventusie 217 spotkań, w których zaliczył 88 czystych kont.

RadioZET.pl/Wirutalna Polska SportoweFakty