Obserwuj w Google News

Florentino Perez ruszył po Mbappe! Transfer może być kwestią godzin

2 min. czytania
30.08.2023 13:45
Zareaguj Reakcja

Florentino Perez ruszył po Kyliana Mbappe - donosi Joaquín Hernández Rader z Vozpopuli. Prezes Realu Madryt miał ustalić warunki transferu, przez co jeszcze w środowy wieczór możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia.

Kylian Mbappe, Florentino Perez
fot. ALAIN JOCARD/AFP/East News / AA/ABACA/Abaca/East News

Kylian Mbappe bardzo intensywnie łączony był z Realem Madryt przez całe lato, choć w ostatnich dniach plotki na temat transferu nieco ucichły. Jak informuje jednak Vozpopuli, Florentino Perez miał wreszcie nacisnąć pedał gazu i zdecydować się na złożenie oferty. Joaquín Hernández Rader nie ujawnia, jaką kwotę zapłaci Real, choć podaje, że prezesowi Los Blancos udało się zbić cenę, jakiej żądało Paris Saint-Germain, o 50 milionów euro. Dodaje też, że Mbappe stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem w stolicy Hiszpanii z pensją na poziomie minimum 50 milionów euro brutto rocznie.

Pierwotny plan Realu Madryt zakładał przeczekanie sezonu 2023/2024 i ściągnięcie gracza za darmo, gdy wygaśnie jego kontrakt z PSG. Florentino Pereza do działania zmusiło jednak niespodziewane odejście Karima Benzemy do Arabii Saudyjskiej. Ten sam fakt przekonał też piłkarza, który widzi dla siebie idealną okazję do tego, by z miejsca stać się nowym liderem formacji ofensywnej Królewskich.

Randal Kolo Muani następcą Kyliana Mbappe w PSG

PSG bardzo mocno pracuje nad zastępstwem dla 24-latka. Z tego powodu od kilku tygodni negocjuje transfer Randala Kolo Muaniego z Eintrachtu. Sam piłkarz, który nie był zadowolony z faktu, że niemiecki klub odrzuca kolejne oferty z Paryża, we wtorkowy wieczór zabrał głos, publicznie mówiąc o tym, że jego marzeniem jest transfer do stolicy Francji. - Nie jest tajemnicą, że PSG złożyło mi rekordową ofertę. Ten transfer jest dla mnie wyjątkową szansą. Chciałbym przeprowadzić się do Paryża i poinformowałem już o tym odpowiedzialne osoby. Mam nadzieję, że Eintracht zaakceptuje ofertę - przyznał w rozmowie z Florianem Plettenbergiem ze Sky Sports.

Informacje Vozpopuli pokrywają się z tym, o czym już od czerwca mówi PSG Community. Według tego źródła transfer Mbappe do Realu Madryt został dopięty już dawno temu i obie strony czekają tylko na odpowiedni moment na jego ogłoszenie. PSG ma zwlekać niemal do samego końca, bo najpierw chce ściągnąć następców 24-latka. W tym celu pozyskało już Marco Asensio, Goncalo Ramosa, Ousmane'a Dembele i Kang-in Lee'a, a teraz mocno pracuje nad zakontraktowaniem wspomnianego Kolo Muaniego.

Jak podkreśla Vozpopuli, oficjalne potwierdzenie transferu Kyliana Mbappe do Realu Madryt może zostać ogłoszone jeszcze w środowy wieczór.

AKTUALIZACJA

Do informacji Vozpopuli odniósł się prowadzący program El Chiringuito Josep Pedrerol, który przekazał, że według jego wiedzy Real Madryt nie złożył żadnej oferty za Mbappe i piłkarz tego lata nie trafi do stolicy Hiszpanii. Identyczne informacje przekazuje też "Marca". Okno transferowe w Hiszpanii potrwa do końca piątku, 1 września.