,

Wyprowadzka Barcelony z Camp Nou. Gdzie będzie grał Lewandowski?

30.03.2023 23:02

UEFA razem z hiszpańską federacją RFEF otrzymała oficjalne pismo od Barcelony, informujące o opuszczeniu zespołu Camp Nou. Duma Katalonii z powodu remontu obiektu będzie musiała przenieść się na inny stadion, na którym będzie podejmować rywali w przyszłym sezonie.

Lewandowski
fot. IMAGO/Mark Cosgrove/News Images/Imago Sport and News/East News

Od przyszłego sezonu FC Barcelona nie będzie rozgrywać meczów, w których będzie gospodarzem na Camp Nou. To efekt przebudowy legendarnego obiektu, który doczekał się modernizacji. Podobnie zachował się Real Madryt, przebudowując Santiago Bernabeu od 2020 roku. Wówczas Królewscy rywalizowali w ośrodku treningowym w Valdebebas.

Barcelona wyprowadza się z Camp Nou

Z kolei Barcelona na czas robót budowlanych przeniesie się na Stadion Olimpijski Montjuic, o czym poinformowała w specjalnym komunikacie wysłanym do UEFA oraz hiszpańskiej federacji piłkarskiej RFEF. Obiekt jest w stanie pomieścić około 56 tysięcy sympatyków Dumy Katalonii. Do 2009 roku w tym miejscu swoje spotkania rozgrywał Espanyol, przeprowadzając się na Estadi Cornella El-Prat.

loader

Za modernizację Camp Nou odpowiada turecka firma Limak, która wyceniła koszt inwestycji na 900 milionów euro. Jednak jest to jeden z elementów przebudowy. Poza słynną piłkarską areną przebudowany zostanie m.in. ośrodek treningowy znajdujący się w Sant Joan Despi.

Chociaż już końcówce marca rozpoczęły się pierwsze prace remontowe, modernizacja pełną parą ruszy w czerwcu po zakończeniu sezonu 2022/23. Cały proces zakończy się na przełomie latem 2026, ale piłkarze Barcelony wrócą na Camp Nou w okolicach września i października 2024 roku.

RadioZET.pl