Obserwuj w Google News

Barcelona w ogniu krytyki. Wyciekło wideo, jak piłkarze dziękują Rosjanom

2 min. czytania
20.05.2023 18:09
Zareaguj Reakcja

FC Barcelona znalazła się w ogniu krytyki kibiców i internautów po tym, jak do sieci trafiło wideo, na którym jej piłkarze dziękują za wsparcie kibicom z... Rosji. W rolach głównych wystąpili Alejandro Balde i Sergi Roberto.

Sergi Roberto
fot. Twitter

Wideo zostało opublikowane w sobotę w godzinach popołudniowych przez platformę Okko Sport, na której można oglądać między innymi mecze La Liga. "Za niedługo się zobaczymy!", "Również jesteście częścią tego sukcesu", "Mamy nadzieję, że wygramy jeszcze więcej tytułów", "Dziękujemy za trzymanie kciuków i waszą energię" - możemy usłyszeć w materiale, w którym Balde i Roberto zwracają się bezpośrednio do kibiców z Rosji.

Mimo że materiał został wypuszczony przez zewnętrznego partnera, a nie samą Barcelonę, na klub spadła lawina krytyki. Kibice nie mogą wyjść z podziwu, jak w obliczu ataku na Ukrainę i panującej tam wojny klub ze Spotify Camp Nou może za cokolwiek dziękować Rosjanom. Film ten gryzie się z przekazem całej La Ligi, która jasno opowiedziała się za wsparciem Ukrainy i pokazywała to za każdym razem, m.in. emitując flagę tego kraju przy wynikach meczów w transmisjach telewizyjnych.

Ukradziony wizerunek Barcelony i fejkowy film?

Istnieje też scenariusz, wedle którego platforma Okko Sport wypuściła nagranie bez zgody Barcelony lub po prostu spreparowała materiał. "Albo platforma streamingowa Okko ukradła wizerunek Barcy i jej piłkarzy i zrobiła (lub zamieściła) fejkowy filmik, albo Katalończycy będą musieli się tłumaczyć. Ja skłaniam się ku pierwszej wersji" - pisze znany na Twitterze użytkownik BucarooBanzai.

Warto dodać, że to wszystko wydarzyło się kilka godzin przed ligowym meczem FC Barcelony z Realem Sociedad. Jego wynik nie ma jednak większego znaczenia dla Dumy Katalonii, która zapewniła już sobie tytuł mistrza Hiszpanii.

RadioZET.pl