Obserwuj w Google News

Barcelona nie interesuje się Lionelem Messim? Sensacyjne doniesienia mediów

2 min. czytania
30.05.2023 12:57
Zareaguj Reakcja

Sensacyjne doniesienia mediów z Hiszpanii. Jak poinformował we wtorek "Mundo Deportivo", FC Barcelona, wbrew ostatnim doniesieniom, nie interesuje się sprowadzeniem do siebie Lionela Messiego. A przynajmniej, zdaniem dziennika, nie wykonała ku temu (jeszcze) żadnych ruchów.

Lionel Messi
fot. PATRICK HERTZOG/AFP/East News

Hiszpańskie i francuskie media spekulują, gdzie w przyszłym sezonie zagra słynny Lionel Messi. Według nich nie ma żadnych sygnałów, że powróci do Barcelony, której piłkarzem jest od roku Robert Lewandowski. Zdecydowanie bliżej mu ponoć do Arabii Saudyjskiej.

Wraz z końcem sezonu 2022/2023 wygaśnie kontrakt Argentyńczyka z Paris Saint-Germain, gdzie sensacyjnie trafił dwa lata temu, opuszczając po 21 latach "Barcę". Kontrakt Messiego z PSG kończy się 30 czerwca. Piłkarz i jego ojciec Jorge przekazywali wcześniej informacje, że o dalszych planach poinformują po zakończeniu dotychczasowej umowy.

Redakcja poleca

Media: Barcelona nie interesuje się Messim

"Pozyskać chce go klub z Arabii Saudyjskiej Al-Hilal. Zdziwienie budzi jednak fakt, że o słynnego piłkarza nie stara się FC Barcelona" - pisze we wtorkowym wydaniu hiszpańska gazeta sportowa "Mundo Deportivo.

Nie da się jednak wykluczyć, że klub mający trudną sytuację finansową czeka na jej poprawę, a oczekiwania finansowe mistrza świata z Kataru są wygórowane.

W poniedziałek trener Barcelony Xavi Hernandez powiedział, że zamierza w najbliższej przyszłości spotkać się z Messim, aby porozmawiać o powrocie do stolicy Katalonii. Jego ponowne pojawienie się w zespole na pewno wzmocniłoby siłę drużyny, która po czterech latach odzyskała mistrzostwo Hiszpanii. Taką też opinię szkoleniowiec miał przedstawić prezesowi klubu Joanowi Laporcie. - Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Powrót Messiego byłby dla nas pomocny - zaznaczył Xavi.

RadioZET.pl/PAP