Arkadiusz Milik wróci szybciej niż zakładano? Polak może zagrać w hicie Serie A

08.03.2023 20:29

Arkadiusz Milik może wrócić do gry już w połowie marca, na mecz Juventusu z Interem Mediolan – poinformowali włoscy dziennikarze z Tuttosport. Polak leczy uraz lewej nogi od 29 stycznia.

Arkadiusz Milik wróci szybciej niż zakładano? Polak może zagrać z Interem
fot. MARCO BERTORELLO/AFP/East News

"Arkadiusz Milik pracuje, by wrócić do gry tak szybko, jak to możliwe. Być może Polak wyzdrowieje już na mecz zaplanowany na niedzielę 19 marca, gdy Juventus zagra na San Siro z Interem" – napisał Tuttosport. Polak pauzuje od 29 stycznia, kiedy to podczas meczu z Monzą doznał średniego stopnia uszkodzenia mięśnia półbłoniastego lewego uda. Podawany wówczas przewidywany czas powrotu do zdrowia wynosił u Milika od 45 do 60 dni.

W ciągu najbliższych kilku dni Milik powinien wrócić do treningów z zespołem. Powrót Polaka jest bardzo oczekiwany: Dusan Vlahovic nie może znaleźć optymalnej formy, a Moise Kean z powodu zachowania wobec rywala został zdyskwalifikowany na dwa mecze.

Trener Juventusu Massimiliano Allegri pod koniec lutego twierdził, że jego podopieczny wróci do gry dopiero po przerwie reprezentacyjnej. Nie wiadomo, czy w obecnej sytuacji kadrowej Polak nie otrzyma jednak powołania. Do zdrowia wróci już wprawdzie Robert Lewandowski, a z powodu poważnego urazu na pewno nie zagra Adam Buksa, a dobrej formy dalej szuka Krzysztof Piątek. Szansę na powrót do kadry może dostać też Dawid Kownacki.

Reprezentacja Polski wraca do gry. Milik dostanie powołanie? 

Milik wróci do gry ok. 19 marca, a dwa dni wcześniej ma zostać ogłoszona lista powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski. Kadra pod wodzą Fernando Santosa 24 marca zagra z Czechami, a 3 dni później z Albanią. Portugalski szkoleniowiec wysłał już powołania do piłkarzy z szerokiej kadry (prawdopodobnie ponad 40). Zgodnie ze swoim zwyczajem z przeszłości nie ogłosił publicznie tych nazwisk. Ostateczną listę, składającą się z ok. 25 zawodników, ma podać 17 marca.

W tym sezonie Milik wystąpił w 17 meczach Juventusu. Zdobył w nich 6 goli i zaliczył 1 asystę. 

loader

RadioZET.pl/PAB