Xavi na wylocie z Barcelony? Media: Klub podjął decyzję ws. trenera

28.10.2022 13:38

Nie milkną plotki na temat możliwego zwolnienia Xaviego Hernandeza z Barcelony. Wszystko za sprawą przegranego wyraźnie El Clasico, ale przede wszystkim odpadnięcia z Ligi Mistrzów już na etapie fazy grupowej.

Xavi Hernandez
fot. Jonathan Moscrop/Associated Press/East News

Brak awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów 2022/2023 oraz porażka z Realem Madryt w El Clasico 1:3 były dużym rozczarowaniem zarówno dla działaczy, jak i kibiców Barcelony. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie w hiszpańskich mediach coraz głośniej mówi się o zwolnieniu Xaviego Hernandeza z posady trenera.

Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że 42-letni szkoleniowiec nie musi obawiać się - przynajmniej na razie - o swoją przyszłość w "Blaugranie". Jak poinformowano w znanym katalońskim programie radiowym "El Partidazo de COPE", Xavi cieszy się na tę chwilę pełnym zaufaniem zarządu i zmiana na stanowisku trenera nie jest nawet rozważana.

Xavi na wylocie z Barcelony?

"Xavi jest nietykalny. Nie pozostaje nic innego, jak podnieść się po porażkach i posuwać do przodu krok po kroku. Zespół jest w budowie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość" - tak brzmi aktualne stanowisko Barcy.

Warto zaznaczyć, że prezydent wicemistrzów Hiszpanii Joan Laporta odniósł się do tej sprawy już kilka dni temu. Pytania o Xaviego zbył, ale w kolejnych odpowiedziach zaznaczał rolę byłego znakomitego pomocnika w kwestii zimowych wzmocnień zespołu.

"Pomysł, uzgodniony z trenerem, polega na przyspieszeniu planów przewidzianych na lato i wzmocnieniu drużyny pomocnikiem oraz prawym obrońcą. Prace nad tym mają zostać zakończone podczas mistrzostw świata w Katarze (20 listopada - 18 grudnia)" - dowiedział się kataloński "Sport".

loader

RadioZET.pl/El Partidazo de COPE; Sport