,

Lewandowski wbił szpilkę w plebiscyt Złotej Piłki. Polak mówi wprost

13.10.2022 19:26

Robert Lewandowski został zapytany przed kamerami telewizji Movistar Plus o temat Złotej Piłki. Napastnik Barcelony wskazał swojego faworyta do wygrania nagrody i przy okazji wbił szpilkę we "France Football".

Robert Lewandowski
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Złota Piłka zostanie przyznana już w poniedziałek 17 października. Zdaniem większości głównym kandydatem do zdobycia tego trofeum jest Karim Benzema, który w poprzednim sezonie poprowadził Real Madryt do triumfu w Lidze Mistrzów, a także sam zanotował kapitalne statystyki jeśli chodzi o gole i asysty.

Takie zdania jest również Robert Lewandowski. - Benzema jest prawdopodobnie jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Jeśli jej nie anulują, to prawdopodobnie ją zdobędzie - powiedział Polak w wywiadzie dla Movistar Plus i przy okazji wbił szpilkę w cały plebiscyt.

Lewandowski wskazał faworyta do Złotej Piłki

Wymowę słowa "Lewego" odnoszą się oczywiście do odwołanego plebiscytu, który miał odbyć się w 2020 roku. Wówczas świat opanowała pandemia, a organizatorzy uznali, że nie będę przyznawać Złotej Piłki, ponieważ nie ma równych warunków do wyłonienia zwycięzcy.

W roku, w którym nie przyznano prestiżowej nagrody to właśnie Lewandowski był murowanym kandydatem do wygranej. Wówczas zdobył z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów oraz pięć innych trofeów. Dodatkowo Polak wykręcał niesamowite statystyki indywidualne.

loader

RadioZET.pl/Movistar Plus