Obserwuj w Google News

"Lewy" jak Suarez i Ibrahimovic. Trener porównał Polaka do topowych snajperów

2 min. czytania
02.10.2022 14:17
Zareaguj Reakcja

Jedyne, czego życzyłbym sobie w takim momencie, to żeby Meksyk pokonał Polskę. Z Lewandowskim lub bez niego – żartował po meczu trener Mallorki, Javier Aguirre. Zespół meksykańskiego trenera przegrał z Barceloną 1:0 po golu Polaka.

Lewandowski jak Suarez i Ibrahimovic. Trener Mallorki chwali Polaka
fot. JAIME REINA/AFP/East News

Javier Aguirre w pomeczowej konferencji prasowej chwalił Lewandowskiego pomimo tego, że gol  Polaka kosztował drużynę z Balearów utratę trzech punktów. Meksykański trener stwierdził m.in., że tacy napastnicy, jak „Lewy” wykorzystują najmniejszą okazję, by trafić do siatki. - Barça zawsze miała tego typu piłkarzy: Luis Suárez, Neymar, Ibrahimovic... Nie wybaczają ci. Leo był z jeszcze innej kategorii - przyznał Aguirre po meczu.

Aguirre powiedział też, że wiedział, jak groźny jest Lewandowski, gdy da się mu miejsce pod polem karnym. – Wiedzieliśmy, że jest niebezpieczny, wiedzieliśmy, że był w dobrym momencie i jedyne, czego życzyłbym sobie, to żeby Meksyk pokonał Polskę z Lewandowskim lub bez niego – żartował Meksykanin. 

Mallorca w sobotnim meczu miała kilka okazji do zdobycia gola: przed szansą stanął m.in. Kang-in Lee i Verdat Muriqi. - Oddaliśmy mniej więcej tyle samo strzałów co Barcelona, ale jedyną statystyką, która się liczy, jest liczba goli. Nie wiem, czy wyszliśmy silniejsi, ale na pewno pokazaliśmy się z dobrej strony - dodał trener z Ameryki Środkowej.

Redakcja poleca

Polska zagra z Meksykiem w pierwszym meczu fazy grupowej MŚ. 63-letni Aguirre był selekcjonerem kadry od kwietnia 2009 do czerwca 2010 roku. 

W barwach Barcelony Lewandowski rozegrał dotychczas dziewięć meczów o stawkę i tylko w dwóch z nich nie zdobył gola: w debiucie w hiszpańskiej ekstraklasie z Rayo Vallecano (0:0) oraz w starciu ze swoim byłym klubem Bayernem w Lidze Mistrzów (0:2). W pozostałych spotkaniach uzyskał w sumie 12 bramek.