Obserwuj w Google News

Lewandowski dogadał się z Barceloną. Tyle będzie zarabiać na rękę!

1 min. czytania
19.05.2022 18:25
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski doszedł do pełnego porozumienia z Barceloną w sprawie indywidualnego kontraktu - przekazał Javi Miguel. Teraz w sprawie transferu Duma Katalonii musi dogadać się z obecnym klubem reprezentanta Polski, Bayernem Monachium.

Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Lewandowski ma związać się z Barceloną trzyletnim kontraktem, na mocy którego zarabiać będzie 9 milionów euro rocznie na rękę. Do tego dojdą bonusy za występy, bramki czy trofea. "Lewy" na większe zarobki mógł liczyć w Bayernie. Według różnych źródeł otrzymywał w Monachium 10-13 milionów euro na rękę.

Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu w Niemczech głos w sprawie transferu zabrał sam zawodnik. - Prawdopodobnie był to mój ostatni mecz w barwach Bayernu - mówił po spotkaniu z Wolfsburgiem.

Bayern musi zaakceptować ofertę Barcelony

O ile sam kapitan reprezentacji Polski jest zdecydowany, do porozumienia muszą dojść kluby. Lewandowski ma jeszcze rok ważnego kontraktu i spekuluje się, że Duma Katalonii musiałaby zaoferować Bayernowi około 50 milionów euro, by ten zgodził się oddać swojego gracza.

"Lewy" gra w Bayernie od 2014 roku. Zdobył z klubem osiem mistrzostw Niemiec, trzy Puchary Niemiec, pięć Superpucharów Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata.

RadioZET.pl