Obserwuj w Google News

Prezes Barcelony zrobił show. Zaczął mówić do Lewandowskiego po polsku

2 min. czytania
20.07.2022 22:28
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski został w środę wieczorem oficjalnie zaprezentowany w barwach Barcelony. Krótką uroczystość poprzedził bardzo miły gest ze strony prezesa "Dumy Katalonii". Joan Laporta zwrócił się do "Lewego"... po polsku.

Laporta i Lewandowski
fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH; MARCO BELLO/AFP/East News

Oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego w Barcelonie odbyła się w środę w Hotelu Conrad w Fort Lauderdale. Napastnika przywitał prezes "Dumy Katalonii" - Joan Laporta.

Co ciekawe, wypowiedź rozpoczął... łamaną polszczyzną. "Lewy" wyglądał na mocno zaskoczonego. - Witamy w FC Barcelona. Dziękuję Robert, że jesteś z nami - powiedział Laporta i szeroko się uśmiechnął.

Laporta mówił po polsku do Lewandowskiego

Następnie szef Barcelony przeszedł na angielski i ponownie zwrócił się do kapitana reprezentacji Polski. - Dziękujemy i witamy. Ten gość włożył ogromny wysiłek, aby przejść do Barcelony. Wiemy, że nie było łatwo, dlatego jesteśmy bardzo dumni, że chciałeś z nami grać. Potrzebujemy cię, jesteś gwiazdą i mamy wobec ciebie duże oczekiwania - dodał Katalończyk.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że prezentacja Lewandowskiego w USA miała początkowo odbyć się w poniedziałek, ale została przełożona ze względu na przeciągające się prace prawników związane z kontraktem Polaka. Warto podkreślić, że środowa ceremonia była dopiero pierwszą z dwóch z udziałem polskiego napastnika. Prezentacja "Lewego" na Camp Nou planowana jest bowiem dopiero na po powrocie drużyny ze zgrupowania w Miami. Hiszpańscy dziennikarze wskazują datę 7 sierpnia.

Debiutu w barwach Barcelony 33-latek może doczekać się jednak znacznie wcześniej. Już w sobotę 23 lipca "Blaugrana" zmierzy się bowiem towarzysko z Realem Madryt (w Polsce będzie już niedziela, godz. 5:00 rano). To właśnie wtedy Lewandowski ma wybiec na murawę w barwach Barcelony po raz pierwszy.

RadioZET.pl