Obserwuj w Google News

Rekordzista La Ligi zmienił reprezentację. Pojedzie na MŚ 2022 do Kataru?

2 min. czytania
06.07.2022 09:44
Zareaguj Reakcja

Napastnik Athleticu Bilbao Inaki Williams ogłosił w mediach społecznościowych, że zdecydował się na grę dla reprezentacji Ghany. Wcześniej 28-latek grał w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i rozegrał też jeden mecz w seniorskiej.

Inaki Williams
fot. PABLO GARCIA/AFP/East News

Piłkarz Athleticu Bilbao Inaki Williams ogłosił, że zdecydował się na grę w reprezentacji Ghany i ma szansę wystąpić pod koniec roku w mistrzostwach świata w Katarze.

- Czuję, że nadszedł moment, aby odnaleźć swoje korzenie w sobie, w Afryce i Ghanie, co tak wiele znaczy dla mnie i dla mojej rodziny - oświadczył Williams w nagraniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Inaki Williams w reprezentacji Ghany

28-letni napastnik urodził się w Bilbao, ale jego rodzice pochodzą z Afryki - ojciec z Ghany, a matka z Liberii. Inaki grał w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, rozegrał też jeden mecz w seniorskiej, ale nie jest to przeszkodą dla zmian barw narodowych.

Redakcja poleca

Przepisy FIFA pozwalają piłkarzom na to, jeśli nie rozegrali więcej niż trzech meczów w reprezentacji danego kraju przed ukończeniem 21 lat i nie brali udziału w mistrzostwach świata lub turniejach kontynentalnych.

Williams jest rekordzistą hiszpańskiej La Ligi pod względem liczby kolejnych występów. Już w październiku ubiegłego roku poprawił poprzedni rekord 202 meczów z rzędu innego piłkarza z Kraju Basków Andoniego Larranagi z Realu Sociedad San Sebastian, a wyśrubował go do 233. Imponująca seria piłkarza trwa od 20 kwietnia 2016 roku.

W mistrzostwach świata w Katarze Ghana będzie rywalizować w grupie H z Portugalią, Urugwajem i Koreą Południową.

RadioZET.pl/PAP