,

Hiszpańskie gazety zignorowały transfer Lewandowskiego. Te okładki szokują

20.07.2022 19:39

Wydawałoby się, że wtorkowe oficjalne potwierdzenie transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony wywróci piłkarski świat do góry nogami nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i Hiszpanii. I o ile w dwóch pierwszych przypadkach okazało się to prawdą, o tyle na Półwyspie Iberyjskim o przenosinach Polaka do Katalonii pisze się zaskakująco skromnie. Niektóre okładki gazet wręcz szokują.

Robert Lewandowski
fot. Michael Reaves/Getty AFP/East News

Jedyną okładką, na której potwierdzenie transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony zostało potraktowane priorytetowo, jest ta "Mundo Deportivo", z wielkim napisem "już jest cule". Oprócz informacji o finalizacji przenosin Polaka do "Dumy Katalonii" dziennik powiadamia w niej o dacie prezentacji napastnika w Miami, wartości transferu oraz zawrotnej klauzuli odstępnego za 33-latka, czyli... 500 milionów euro.

Pod zdjęciem z "Lewym" widnieje również wzmianka o tym, że coraz bliżej Barcy jest obrońca Chelsea FC - Cesar Azpilicueta oraz że reprezentantki Hiszpanii nie boją się Angielek w półfinale mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet.

Mundo-Deportivo
fot.

Marca: "Hiszpańska siła"

W "Marce" na pierwszym planie znajdują się natomiast hiszpańskie piłkarki i zapowiedź ich ćwierćfinałowego meczu ME. Lewandowski ma natomiast swoją małą wstawkę w lewym dolnym rogu, obok informacji o potencjalnym transferze Edinsona Cavaniego do Villarrealu.

"To w końcu oficjalne" - poinformowano w temacie "Lewego". Podobnie jak w przypadku "Mundo Deportivo" podano też informację o środowej prezentacji Polaka w Miami.

Marca
fot.

Diario SPORT: "Azpilicueta nadchodzi"

Podobnie do tematu podszedł "Diario SPORT", który kapitanowi reprezentacji Polski poświęcił jedynie linijkę, w której nadmienił, że podpisał on umowę z Barceloną na cztery lata.

Na głównym planie znajduje się natomiast Azpilicueta, który dopiero finalizuje swój transfer do "Blaugrany". Według informacji gazety, kwota jego przenosin ma zamknąć się w 5 milionach euro.

Diario SPORT
fot.

Diario AS: "Serce i głowa"

Jedyna okładka dziennika, na której nie znajdziemy nawet minimalnej wzmianki o Lewandowskim, przynależy do "Diario AS". Głównym tematem jest tam mecz Hiszpanek z Anglią w mistrzostwach Europy.

Newsa o oficjalnym przejściu Polaka do Barcelony "pokonały" Real Madryt w Los Angeles bez Mayorala, "miasteczko Atletico", kolejna "dźwignia" Barcelony, która pozwoli wzmocnić defensywę (ze zdjęciem Azpilicuety) oraz Tour de France.

AS
fot.

RadioZET.pl/Mundo Deportivo, Marca, Diario SPORT, Diario AS