Dublet Lewandowskiego w meczu z Villarrealem, Barcelona zmiażdżyła rywali

2 min. czytania
20.10.2022 22:51
Zareaguj Reakcja

FC Barcelona pokonała Villarreal w czwartkowym meczu 10. kolejki La Liga 3:0. Dublet ustrzelił Robert Lewandowski, który na swoim koncie ma już jedenaście goli w tym sezonie ligowym.

Robert Lewandowski

Barcelona w meczu z Villarrealem chciała pokazać się z lepszej strony, zwłaszcza po porażce z Realem Madryt 1:3. Xavi, którego pozycja w klubie powoli wydaje się nie być pewna zdecydował się na kilka roszad, stawiając od pierwszej minuty od Ansu Fatiego, czy Ferrana Torresa.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały spokojnie, aczkolwiek Villarreal dość łatwo przechodził przez środek pola rywali. Duma Katalonii szybko chciała zdobyć gola, ale goście radzili sobie w defensywie, w której liderem był Raul Albiol. Mimo to Blaugrana mocno ryzykowała, wysoko ustawiając się w defensywie. W 25. minucie drużyna Żółtej Łodzi Podwodnej była zmuszona przeprowadzić zmianę. Z powodu problemów Pedrazy na boisku pojawił się Mojica.

W 31. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. Jordi Alba wypatrzył napastnika w polu karnym. Polak fenomenalnie obrócił się z piłką i wpakował ją do siatki, pokonując Rulliego.

Zwycięstwo Barcelony z Villarrealem, dublet Lewandowskiego

Cztery minuty później Gavi przeprowadził szybki kontratak i przed polem karnym znalazł Lewandowskiego. Polak zszedł do środka i pewnym strzałem zza szesnastki znów wpisał się na listę strzelców.

Obrona Villarrealu rozpadła się jak domek z kart. Przyjezdni byli kompletnie pogubieni, co jeszcze bardziej wykorzystywała Barcelona. W 38. minucie trzecią bramkę dołożył Ansu Fati. Po rajdzie Ferrana Torresa w pole karne 22-latek dograł do Hiszpana, a ten na raty znalazł drogę do bramki.

Redakcja poleca

W drugiej części spotkania Barcelona kontrolowała sytuację na boisku, a Villarreal nie pokazywał żadnych konkretów na murawie. Drużyna Żółtej Łodzi Podwodnej kompletnie nie istniała w strefie ofensywnej.
Im było bliżej końca, tym Xavi zaczął przeprowadzać kilka zmian. W 75. minucie szkoleniowiec Barcy zdecydował, że razem z Ansu Fatim boisko opuści Robert Lewandowski.

Ostatecznie Barcelona pokonała Villarreal 3:0 i utrzymała trzypunktową stratę do prowadzącego Realu Madryt. W najbliższą niedzielę podopieczni Xaviego zagrają z Athletikiem Bilbao.

FC Barcelona - Villarreal 3:0.

Bramki: 31', 35' Robert Lewandowski, 38' Ansu Fati