Obserwuj w Google News

Co z dopuszczeniem Lewandowskiego do meczów Barcelony? Są nowe wieści

Maciej Walasek
2 min. czytania
09.08.2022 12:42
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski, jak i pozostali nowi gracze Barcelony nadal nie zostali zgłoszeni do rozgrywek La Liga w sezonie 2022/23. Czy Duma Katalonii zdąży zarejestrować napastnika do sobotniego meczu z Rayo Vallecano? Do najnowszych wieści dotarł Toni Juanmarti, informując, ile jeszcze środków finansowych musi przeznaczyć klub, aby zrealizować cel.

Robert Lewandowski
fot. Daisuke Nakashima/Aflo Images/East News

Tegoroczne letnie okienko transferowe jest niezwykle intensywne dla FC Barcelony. Klub z Katalonii ściągnął m.in. Roberta Lewandowskiego, Raphinhę, Julesa Kounde, czy Francka Kessiego. Jednak wicemistrzowie Hiszpanii nie zatrzymują się i w ich planach jest jeszcze podpisanie kontraktu z Bernardo Silvą.

Problem polega na tym, że nowy piłkarze Blaugrany nadal nie zostali zgłoszeni do nowych rozgrywek La Liga, których inauguracja odbędzie się w najbliższy weekend. Władze Barcelony już uruchomiły dźwignie finansowe mające dać zastrzyk finansowy dla zespołu z Camp Nou, sprzedając udziały i prawa telewizyjne różnym firmom. Hiszpańscy dziennikarze dotarli do informacji, że na razie na konto Barcelony wpłynęło łącznie 517 mln euro.

Redakcja poleca

Chociaż Duma Katalonii zapowiada zwiększenie tej kwoty poprzez kolejne umowy, szefów La Liga interesuje wyłącznie zysk, który został sfinalizowany. Wobec tego Blaugrana wciąż nie może zarejestrować m.in. Lewandowskiego, bo zawyżała swoje finanse.

Robert Lewandowski zostanie zgłoszony na czas do La Liga?

Toni Juanmarti przeliczył wszystkie możliwe transakcje, dochodząc do wniosku, że nawet dźwignie finansowe mogą nie wystarczyć. Według obliczeń dziennikarza Barcelonie zabraknie 13 milionów euro. Taką kwotę wicemistrzowie kraju mogą pozyskać np. z obniżek wynagrodzenia swoich piłkarzy. Zgodnie z ustaleniami na takie rozwiązanie zgodził się Gerard Pique. Jednak na obniżenie pensji musi zgodzić się też Sergio Busquets.

Presja ciąży także na Frenkie de Jongu, który miał dostać ultimatum od Barcelony: abo godzi się na obniżkę pensji lub odchodzi z klubu. Czas gra na niekorzyść Barcy, która może nie zdążyć, zarejestrować wszystkich nowych graczy. Według informacji hiszpańskich mediów m.in. "AS-a" i katalońskiego "Sportu" Lewandowski ma otrzymać pierwszeństwo w kwestii zgłoszenia do rozgrywek La Liga.

RadioZET.pl