Obserwuj w Google News

Barcelona wydała oficjalny komunikat. Chodzi o numer na koszulce Lewandowskiego

2 min. czytania
25.07.2022 12:38
Zareaguj Reakcja

Koszulki Barcelony z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego cieszą się w klubowych sklepach ogromną popularnością. Wciąż nie został jednak rozwiązany pewien problem. I teraz, po oficjalnym komunikacie "Blaugrany", wszystko wskazuje na to, że nieprędko się to zmieni.

Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA/JOE BUGLEWICZ

Po niespełna dwumiesięcznej sadze transferowej Robert Lewandowski wreszcie zamienił Bayern Monachium na Barcelonę. Dwukrotny najlepszy piłkarz świata według FIFA momentalnie stał się idolem kibiców "Blaugrany", a koszulki z nazwiskiem Polaka sprzedają się w oficjalnych sklepach "Dumy Katalonii" jak świeże bułeczki.

Wystarczy powiedzieć, że zainteresowanie trykotem kapitana reprezentacji Polski było tak duże, że w pewnym momencie w sklepach zabrakło... literki "W". I chociaż ten problem udało się stosunkowo szybko rozwiązać, to wciąż niewyjaśniona jest inna, jeszcze ważniejsza kwestia.

Barcelona wydała oficjalny komunikat ws. koszulki Lewandowskiego

Jak się bowiem okazało, kibice, którzy chcieliby zakupić koszulkę polskiego napastnika z jakimkolwiek numerem, nie mają obecnie takiej możliwości. Dlaczego? Oficjalny sklep katalońskiego klubu zamieścił w tej sprawie oficjalny komunikat na swojej stronie.

Redakcja poleca

"Koszulki Andreasa Christensena, Francka Kessiego, Raphinhi oraz Roberta Lewandowskiego są sprzedawane bez numerów, jako że nie są one potwierdzone do czasu zamknięcia okienka transferowego. BLM ("Barca Licensing and Merchandising", czyli sieć handlowa klubu - przyp. red.) nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany, które mogą pojawić się przed oficjalnym ogłoszeniem numerów na sezon 2022/2023" - napisano na stronie store.fcbarcelona.com. Letnie okno transferowe zamyka się 1 września.

Przypomnijmy, że numer 9, z którym Polak występował w Bayernie i który stał się symbolem nie tylko samego piłkarza, ale również jego marki "RL9", jest obecnie zajęty przez Memphisa Depaya. Od dłuższego czasu mówi się, że jeszcze tego lata Holender opuści Katalonię, jednak w meczu towarzyskim przeciwko Realowi Madryt (1:0), to właśnie on, a nie "Lewy" grał z "dziewiątką". 33-latek z Warszawy otrzymał "dwunastkę".

RadioZET.pl/store.fcbarcelona.com