,

Kulesza potwierdził plotki. To jego może wybrać na trenera kadry

08.01.2023 12:46

Cezary Kulesza zabrał głos w sprawie możliwego zatrudnienia Michała Probierza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. - Cenię go, w mojej głowie na pewno pojawiła się taka myśl, że może być kandydatem - powiedział.

Cezary Kulesza
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

- Kryteria wyboru nowego trenera? Doświadczenie w pracy z reprezentacją. Michał Probierz? Cenię go, w mojej głowie na pewno pojawiła się taka myśl, że może być kandydatem. Roberto Martinez? Tak, rozmawialiśmy o współpracy - powiedział Kulesza, z którym rozmawiał reporter Radia ZET, Mateusz Ligęza.

Michał Żewłakow dyrektorem reprezentacji Polski?

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zabrał też głos w sprawie plotek łączących z reprezentacją Polski Michała Żewłakowa. Jako dyrektor sportowy? Pierwsze słyszę. Mamy już obsadzone to stanowisko przez Marcina Dornę. Czy zakazałem piłkarzom wyrazić wsparcia w social mediach Michniewiczowi? Bzdura… nikomu nic nie zakazuję - przyznał.

Reprezentacja Polski pozostaje bez trenera od kilku dni po tym, jak wraz z końcem 2022 roku wygasła umowa Czesława Michniewicza. Były trener m.in. Legii Warszawa awansował z kadrą na mistrzostwa świata w Katarze, a na turnieju głównym wywalczył wyjście z grupy. W 1/8 finału przegrał z późniejszym finalistą, Francją 1:3.

loader

Kto trenerem reprezentacji Polski w 2023 roku?

Od momentu, w którym jasne stało się, że Michniewicz nie pozostanie na stanowisku, w prasie pojawiło się mnóstwo nazwisk, które łączono z pracą w reprezentacji Polski. W ostatnim czasie najwięcej mówi się właśnie o Probierzu, który w tym momencie jest trenerem reprezentacji Polski do lat 21. Jak się okazuje, prezes Kulesza nie wyklucza zatrudnienia go na stanowisku opiekuna pierwszej kadry.

Pierwszy mecz w 2023 roku reprezentacja Polski rozegra dopiero w marcu. Jej rywalem w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024 będą Czechy.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się