Zamknij

Kulesza wstawił zdjęcie z nowym selekcjonerem. "Do zobaczenia na PGE Narodowym"

23.01.2023 19:07

Cezary Kulesza na dzień przed oficjalną prezentacją nowego selekcjonera reprezentacji Polski opublikował w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie z Fernando Santosem - nowym szkoleniowcem biało-czerwonych. "Do zobaczenia na PGE Narodowym" - napisał prezes PZPN. Relacja na żywo z konferencji prasowej zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

Cezary Kulesza
fot. Polska Press/East News

Reprezentacja Polski od początku 2023 roku pozostawała bez selekcjonera. Wszystko za sprawą nieprzedłużenia umowy PZPN z Czesławem Michniewiczem. Po ogłoszeniu, że federacja nie będzie chciał kontynuować pracy z byłym opiekunem Legii Warszawa rozpoczęto poszukiwania jego następcy.

Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski

Przez blisko trzy tygodnie kibice i dziennikarze zastanawiali się, na kogo postawi Cezary Kulesza. Prezes PZPN zaczął rozwiewać wątpliwości wiadomością, że nowy trener kadry będzie pochodził z zagranicy. Następnie poinformowano o konferencji prasowej, którą zaplanowano na wtorek 24 stycznia na PGE Narodowym.

loader

W poniedziałek Fernando Santos zjawił się w Warszawie, aby sfinalizować umowę z PZPN. Wieczorem szef polskiego związku opublikował zdjęcie z Portugalczykiem.

"Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowym" - napisał.

68-latek poprowadzi Roberta Lewandowskiego i spółkę w eliminacjach do Euro 2024, które wystartują już pod koniec marca. W pierwszych spotkaniach Polacy zmierzą się z Czechami i Albanią.

Fernando Santos ma doświadczenie z pracą w reprezentacji. W latach 2010-2014 prowadził grecką kadrę, a od 2014 do 2022 był opiekunem drużyny Portugalii. Ze swoimi rodakami świętował mistrzostwo Europy w 2016 roku oraz triumfował w Lidze Narodów UEFA w sezonie 2018/19. Jednocześnie w 2017 roku jego piłkarze wywalczyli brązowy medal Pucharu Konfederacji.

Pierwsze kroki na ławce trenerskiej Santos stawiał w Estorilu-Praia, gdzie z początku pełnił rolę asystenta. Później stanął na czele zespołu. W kolejnych latach pracował w FC Porto, AEK-u Ateny, czy Benfice Lizbona.

RadioZET.pl