Klub dementuje informacje ws. Christiana Atsu. Los piłkarza nie jest znany

Krzysztof Sobczak
08.02.2023 15:20

Christian Atsu, były piłkarz Chelsea czy FC Porto, wciąż pozostaje w gronie osób zaginionych po trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nawiedziło Turcję i Syrię. Wiadomość o odnalezieniu zawodnika zdementował jego klub, Hatayspor.

Christian Atsu
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Dyrektor ds. medycznych klubu Gurbey Kahveci zdementował w środę informacje, zgodnie z którymi Atsu miał zostać wydobyty spod gruzów we wtorek i przetransportowany do szpitala Dortyol. W rozmowie z tureckim dziennikiem “Hurriat” Kahveci wyjaśnił, że przedstawiciele klubu na wieść o uratowaniu 31-letnego piłkarza niezwłocznie udali się do placówki medycznej, aby porozmawiać z Ghańczykiem.

- Szukaliśmy go tam, ale nie znaleźliśmy. Christian Atsu oraz Taner Savut (dyrektor sportowy klubu) wciąż niestety pozostają zaginionymi - powiedział Gurbey Kahveci.

Christian Atsu pod gruzami

Trener tureckiego zespołu i były reprezentacyjny bramkarz Volkan Demirel także zdementował doniesienia o rzekomym odnalezieniu Atsu. Dodał, że wciąż poszukiwany jest również Savut.

- W dalszym ciągu nie mamy wieści o ich odnalezieniu. Czy myślicie, że gdybyśmy znaleźli ich w szpitalu, to bym wam o tym nie napisał? Podzielę się z wami tymi wiadomościami, jeśli takie otrzymam - napisał w mediach społecznościowych Demirel.

Wyraził żal, że internauci przekazują niesprawdzone wiadomości o rzekomym uratowaniu ghańskiego piłkarza.

- Proszę was, nie piszcie, że on przeżył, skoro nie macie pewności. Ludzie mają rodziny i nadzieję. Zranienie i ból rosną - zaapelował trener tureckiego klubu.

W niedzielę, kilka godzin przed trzęsieniem ziemi w Turcji, Atsu zdobył jedyną bramkę dla Hataysporu w wygranym meczu ligowym z Kasimpasą.

RadioZET.pl