Katar ma nowego selekcjonera. To trener z bogatą przeszłością

07.02.2023 10:01

Carlos Queiroz został nowym trenerem reprezentacji Kataru. Szkoleniowiec może pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem. W przeszłości pracował m.in. w Manchesterze United, Realu Madryt czy reprezentacji Portugalii.

Carlos Queiroz
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Queiroz w ostatnim czasie pełnił rolę trenera reprezentacji Iranu. Pod jego wodzą zespół zajął trzecie miejsce w grupie B mistrzostw świata 2022. Irańczycy na otwarcie przegrali z Anglią 2:6, ale w drugiej kolejce zdołali wygrać z Walią 2:0. W starciu o awans nie dali jednak rady Stanom Zjednoczonym, przegrywając 0:1.

Carlos Queiroz - były trener reprezentacji Portugalii i Realu Madryt

Wcześniej urodzony w Mozambiku trener prowadził m.in. Egipt czy Kolumbię. W latach 2008-2010 był selekcjonerem reprezentacji Portugalii. Przez lata związany był z Manchesterem United, gdzie pełnił rolę asystenta sir Alexa Fergusona. W sezonie 2003-2004 prowadził Real Madryt, ale mimo że miał w składzie takich zawodników jak Zinedine Zidane, Raul, Ronaldo czy Luis Figo, nie zdołał osiągnąć sukcesu.

Teraz stanie na czele Kataru, który był gospodarzem niedawno zakończonego mundialu. Na mistrzostwach gospodarze pozostawili po sobie nie najgorsze wrażenie, choć przegrali wszystkie mecze - 0:2 z Ekwadorem, 1:3 z Senegalem i 0:2 z Holandią.

Jeszcze do niedawna Queiroz wymieniany był przez niektórych jako kandydat do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, postawił na innego Portugalczyka - Fernando Santosa.

RadioZET.pl