Zamknij

Ile Fernando Santos zarobi za pracę w Polsce? Kulesza odpowiedział na pytanie

24.01.2023 21:39

Według medialnych doniesień, Fernando Santos miał być najlepiej zarabiającym selekcjonerem w historii reprezentacji Polski. Podawano nawet prawdopodobną wysokość jego zarobków, która bazowała na danych dotyczących poprzednich pensji Portugalczyka, wynoszących ok. 3 milionów euro. - To nieprawda. Jego zarobki będą o wiele niższe – stwierdził jednak Cezary Kulesza w rozmowie w Polsacie.

Ile Fernando Santos zarobi za pracę w Polsce? Cezary Kulesza odpowiedział na pytanie
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Prezes PZPN-u Cezary Kulesza został. zapytany m.in. o to, czy związek negocjował z Paulo Bento i Vladimirem Petkoviciem.

- Były prowadzone rozmowy z kilkoma trenerami. Udało się dzięki temu wybrać szkoleniowca i wierzę, że osiągniemy z nim sukces. Ja mam taki styl pracy. W klubie działałem podobnie. Każdy prezes ma swój styl, podobnie jak trenerzy.  – powiedział Kulesza w programie Gość Wydarzeń.

Kulesza potwierdził też, że do sztabu Fernando Santosa mogą dołączyć Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek. - Wczoraj rozmawiali. Wiem, że są już umówieni. Piszczek i Kaczmarek podejmą tę decyzję - powiedział.

Santos nie zarobi 3 milionów euro. "Wynagrodzenie będzie dużo niższe"

Prezes PZPN-u został także zapytany o to, ile związek zapłaci Fernando Santosowi. Według medialnych doniesień, Portugalczyk miałby zarabiać tyle, ile w poprzedniej pracy, czyli ok. 2,5 - 3 milionów euro. - To nie jest prawda. Wynagrodzenie jest o wiele niższe - stwierdził Kulesza i dodał: - Jeżeli awansujemy na Euro, to jego umowa automatycznie zostanie przedłużona do mistrzostw świata - zdradził.

Santos w latach 2014-22 był selekcjonerem reprezentacji Portugalii i osiągnął największy sukces w historii tej drużyny – wygrał Euro 2016 pokonując w finale gospodarzy – Francję. Trzy lata później triumfował w Lidze Narodów.

W 2018 roku z mundialu w Rosji odpadł w 1/8 finału po porażce z Urugwajem. W Euro 2020 przegrał z Belgią w 1/8. W ostatnich MŚ w Katarze w ćwierćfinale uległ reprezentacji Maroko.

RadioZET.pl/PAP/PAB