Obserwuj w Google News

Finał Pucharu Grecji może odbyć się w Polsce. To nie żart, PZPN wydał zgodę

2 min. czytania
09.05.2023 19:12
Zareaguj Reakcja

Wiele wskazuje na to, że finał Pucharu Grecji zostanie rozegrany... w Sosnowcu. Jak poinformował serwis meczyki.pl władze greckiej federacji zwróciły się z wnioskiem do PZPN o wydanie zgody na przeprowadzenie spotkania na tym obiekcie. Jak się okazuje, Polski Związek Piłki Nożnej przychylił się do nietypowej prośby.

Bartosz Bereszyński, Piotr Zieliński, Damian Szymański
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Finał Pucharu Grecji zaplanowano w środę 24 maja, a o krajowe trofeum powalczy AEK Ateny z PAOK-iem Saloniki. Jednak żadne z tamtych miast nie ma zamiaru organizować decydującego spotkania. Wszystko z powodu obaw o zamieszki, w związku z tym obie ekipy nie zamierzają grać czy to w Atenach, czy w Salonikach.

Finał Pucharu Grecji może odbyć się w Sosnowcu

Jak dowiedział się portal meczyki.pl grecka federacja zwróciła się w tej sprawie do... polskiego związku, prosząc o możliwość przeprowadzenia pojedynku w kraju nad Wisłą. Tamtejsze władze wystosowały wniosek do PZPN-u o wydanie zgody na przeprowadzenie finału Pucharu Grecji na nowym stadionie w Sosnowcu, na którym na co dzień swoje starcia rozgrywa miejscowe Zagłębie.

Według informacji serwisu Polski Związek Piłki Nożnej przystał na tę prośbę, które najprawdopodobniej odbędzie się bez udziału kibiców. Na obiekcie znajdą się jedynie zaproszeni goście. Mecz AEK-u z PAOK-iem będzie pojedynkiem między reprezentantami Polski. Przypomnijmy, że w barwach tej pierwszej drużyny występuje Damian Szymański, a w drugiej gra Tomasz Kędziora.

Jednak to dopiero połowa sukcesu, jeśli chodzi o przeprowadzenie finału. Aby spotkanie doszło do skutku w Polsce zgodę na to muszą wyrazić same kluby. Jednocześnie jak zaznaczył portal trwają jeszcze rozmowy Greków z władzami miasta.

Redakcja poleca

RadioZET.pl