Znamy kadrę Czech na mecz z Polską. Gwiazdorzy z powołaniami pomimo urazów

14.03.2023 12:35

Trener reprezentacji Czech Jaroslav Šilhavý powołał kadrę na eliminacje do Euro 2024, w których jego drużyna na początku zmierzy się z Polską i Mołdawią. W składzie Čeští lvi znalazło się sześciu debiutantów.

Znamy kadrę reprezentacji Czech na mecz z Polską w eliminacjach do Euro 2024
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Reprezentacja Czech zacznie eliminacje do EURO 2024 w piątek 24 marca na Fortuna Arenie w Pradze. Jej rywalem będzie Polska. „Długo wyczekiwany mecz szybko został wyprzedany” – informuje oficjalna strona internetowa naszych grupowych rywali. Trzy dni później czeska reprezentacja zaprezentuje się w Mołdawii.

-Rozpoczynamy kwalifikacje z jasnym celem, jakim jest awans. Postanowiliśmy powołać i dać szansę także młodszym zawodnikom, którzy prezentują dobrą formę w ekstraklasie, a także mają potencjał, aby w przyszłości stać się filarami kadry narodowej – powiedział trener Jaroslav Šilhavý.

W składzie Czech jest sześciu debiutantów, z czego czterech gra w kadrze U21. To D. Jurásek, Vitík, M. Jurásek i Čvančara. Wśród nominacji na marcowe mecze znaleźli się też najbardziej doświadczeni zawodnicy tej kadryna czele z Tomášem Vaclíkiem (Huddersfield), Vladimírem Coufalem (West Ham), Jakubem Brabecem (Aris Saloniki), Tomášem Součkiem (West Ham), Antonínem Barákiem (Fiorentina) oraz Adamem Hložkiem i Patrikiem Schickiem (obaj Bayer 04 Leverkusen) 

Reprezentacja Czech: kadra na eliminacje do Euro 2024

Sześciu powołanych na mecze eliminacyjne gra na co dzień w Sparcie Praga, sześciu w drużynie miejscowego rywala – Slavii Praga, a dwóch w zespole uczestniczącym w tej edycji LM - Viktorii Pilzno.

  • Bramkarze: Jiri Pavlenka, Jindrich Stanek, Tomas Vaclik
  • Obrońcy: Brabec, Coufal, Doudera, Holes, Jemelka, Jurasek, Krejci, Vitik, Zeleny
  • Pomocnicy: Barak, Cerny, Jurasek, Kral, Lingr, Sadilek, Soucek, Sevgik
  • Napastnicy: Cvancara, Holezek, Chytil, Kuchta, Schich

Występy dwóch podstawowych zawodników Czech - Patricka Schica i Vladimira Coufala na razie nie są pewne. - Zostali powołani pomimo problemów zdrowotnych. W najbliższych dniach okaże się, czy możemy na nich liczyć. Dlatego tym razem w nominacji jest dwudziestu pięciu zawodników, o dwóch więcej niż zwykle – wyjaśnił menedżer kadry Czech Tomáš Pešír.

loader

RadioZET.pl/PAB