,

Zbigniew Boniek pochwalił reprezentanta Polski. W tym mu imponuje

30.03.2023 18:07

Bartosz Salamon był jednym z wyróżniających się piłkarzy w meczu Polska - Albania. Grą stopera Lecha Poznań zachwycony był Zbigniew Boniek. -  Salamon ma coś, czego Bednarek i Kiwior nigdy nie będą mieli - stwierdził były prezes PZPN w "Prawdzie Futbolu".

Bartosz Salamon
fot. Piotr Matusewicz/East News

Bartosz Salamon dość niespodziewanie dostał powołanie do reprezentacji Polski. Stoper Lecha Poznań z doskoku został powołany na spotkania z Czechami oraz Albanią. Wszystko przez kontuzję Kamila Piątkowskiego.

Salamon w pierwszym meczu z Czechami (1:3) nie pojawił się na murawie, jednak w drugim spotkaniu Fernando Santos postanowił dać 31-latkowi szansę od pierwszych minut. Jak się okazało, była to słuszna decyzja, bo skutecznie dowodził on defensywą Polaków.

Zbigniew Boniek zachwycony Salamonem

Zbigniew Boniek w programie "Prawda Futbolu" dość mocno chwaliła Salamona. Były prezes PZPN zauważył, że na tle innych obrońców Salamon imponuje spokojem. - Salamon ma coś, czego Bednarek i Kiwior nigdy nie będą mieli. Ma charyzmę, umie pomagać innym na boisku i nimi kierować - stwierdził Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem.

- Bednarek i Kiwior będą dobrymi piłkarzami. Kiwior jest młody, rozwojowy, ale to pokazuje, że my żyjemy takimi faktami. Dzisiaj piłka jest taka, że jak jesteś dobrze ułożony i utalentowany, to może cię ktoś kupić, ale wcale nie jest powiedziane, że jak cię kupi, to jesteś lepszy od tego, który gra w polskiej lidze - dodał Boniek.

loader

Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski kolejny mecz rozegra dopiero za trzy miesiące. 20 czerwca Polacy zagrają z Mołdawią na wyjeździe w ramach eliminacji Euro 2024.

RadioZET.pl/Prawda Futbolu