Obserwuj w Google News

Zbigniew Boniek napisał o Probierzu. Krótki komunikat w sieci

1 min. czytania
20.09.2023 10:54
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Boniek skomentował decyzję Cezarego Kuleszy na wybór Michała Probierza jako nowego trenera reprezentacji Polski. "Zrealizowało się marzenie Michała" - napisał były prezes PZPN w mediach społecznościowych.

Zbigniew Boniek i Michał Probierz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

"Zrealizowało się marzenie Michała, człowieka ambitnego, z zasadami. Życzę, aby doprowadził reprezentację Polski do mistrzostw Europy. Powodzenia, Michał" - napisał Zbigniew Boniek na platformie X (dawniej Twitter).

Zbigniew Boniek o wyborze Probierza

Były prezes PZPN w 2006 roku, kiedy kierował Widzewem Łódź, ściągnął Michała Probierza do klubu zaraz po awansie do Ekstraklasy. Tym samym szkoleniowiec otrzymał szansę trenerskiego debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Probierz, który w niedzielę skończy 51 lat, zastąpił w roli selekcjonera biało-czerwonych Fernando Santosa. Z Portugalczykiem przed tygodniem rozwiązano umowę za porozumieniem stron z powodu słabych wyników.

Debiut Michała Probierza jako szkoleniowca kadry narodowej nastąpi 12 października. Wtedy Polacy zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi w ramach el. Euro 2024.

Nie przegap