Obserwuj w Google News

Zwycięstwo Polaków na koniec roku. Łotwa bezradna na PGE Narodowym

2 min. czytania
21.11.2023 22:36
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski pokonała Łotwę 2:0 w meczu towarzyskim na PGE Narodowym. Pierwszą bramkę zdobył Przemysław Frankowski, drugą Robert Lewandowski.

polscy piłkarze
fot. PAP

Polscy piłkarze po remisie z Czechami 1:1 i niewywalczeniu bezpośredniego awansu na Euro 2024 biało-czerwoni chcieli zakończyć ten rok kalendarzowy zwycięstwem z Łotwą. Piłkarze Michała Probierza już w 2. minucie wysłali poważny sygnał rywalom. Po świetnej akcji podanie na pole karne dostał Sebastian Szymański, który uderzał z pierwszej piłki, ale ten strzał obronił Matrevics. Warto dodać, że Łotysze mieli  olbrzymie kłopoty z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego.

Polacy otworzyli wynik starcia już w 7. minucie. Wówczas Nicola Zalewski zagrał na lewym skrzydle do Przemysława Frankowskiego, który uciekł obrońcom i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy była widoczna gołym okiem, ale podopieczni Michała Probierza nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Polacy wygrywają z Łotwą

Po agresywnym początku Polacy zaczęli tracić koncentrację, wyciągając rękę do Łotyszy, którzy zaczęli pozwalać sobie na więcej. Pod koniec pierwszej połowy biało-czerwoni notowali sporo niedokładnych podań, narażających nasz zespół na straty. Świetną okazję miał jeszcze Zalewski, który otrzymał piłkę od Roberta Lewandowskiego, ale trafił wprost w bramkarza Łotwy. Finalnie Polacy prowadzili po pierwszych 45 minutach 1:0.

Trzy minuty po zmianie stron Polacy podwyższyli prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowywał Zalewski. Futbolówka wylądowała na głowie Lewandowskiego, który praktycznie zawisł w powietrzu i dopełniając formalności, skierował ją do siatki.

Redakcja poleca

Mimo wszystko Łotysze szukali swoich szans, głównie przy stałych fragmentach gry. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Marcin Bułka, który w przerwie zmienił Łukasza Skorupskiego. Bramkarz Nicei wykazywał się refleksem przy strzałach Ikaunieksa. Ostatecznie Polacy wygrali z Łotwą 2:0, kończąc tym samym ten rok kalendarzowy.

Polska - Łotwa 2:0 (1:0).

Bramki: Przemysław Frankowski 7', Robert Lewandowski 48'.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap