Obserwuj w Google News

Tusk o sytuacji w reprezentacji Polski. Porównał Santosa do Kaczyńskiego

2 min. czytania
13.09.2023 13:39
Zareaguj Reakcja

Donald Tusk skomentował najnowsze wieści na temat piłkarskiej reprezentacji Polski i przyszłości trenera Fernando Santosa. Porównał Portugalczyka do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk, Fernando Santos
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER / PAP/Andrzej Lange

Zgodnie z tym, co ustalił nasz reporter Krzysztof Wilanowski, Fernando Santos niebawem przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski. Portugalczyk kompletnie nie sprawdził się na stanowisku, prowadząc kadrę w pięciu meczach eliminacji Euro 2024 i przegrywając aż trzy z nich. Przez wpadki w starciach z Czechami, Albanią i Mołdawią biało-czerwoni mocno ograniczyli swoje szanse na awans do przyszłorocznego turnieju.

"To, co Santos zrobił z polską kadrą, przypomina do złudzenia to, co Kaczyński robi z polskim państwem. Obu żegnamy z ulgą" - skomentował na Twitterze Donald Tusk.

Nowy selekcjoner z trudną misją awansu do Euro 2024

Choć Polski Związek Piłki Nożnej nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu, wszystko wskazuje na to, że niebawem oficjalnie ogłosi rozstanie z Fernando Santosem. Reprezentację Polski już w kolejnym spotkaniu poprowadzi więc nowy selekcjoner. Będzie nim najprawdopodobniej Polak. Wśród kandydatów wymienia się Macieja Skorżę, Marka Papszuna czy Michała Probierza.

Reprezentacja Polski najbliższy mecz rozegra już 12 października. Jej rywalem będą Wyspy Owcze. Biało-czerwoni z pewnością do końca powalczą o awans z eliminacji, ale będzie o to niezwykle trudno, gdyż na trzy kolejki przed końcem zajmują przedostatnie miejsce w grupie. Jeśli to się nie uda, Robertowi Lewandowskiemu i spółce pozostanie gra w barażach. Wciąż jest więc o co walczyć. Pytanie tylko, pod czyim dowództwem.

Nie przegap