,

Trener Albanii chwali Polskę. "To faworyt grupy. Nie mierzymy się ze słabeuszem"

27.03.2023 12:36

Trener reprezentacji Albanii nie zgodził się z krytycznymi ocenami reprezentacji Polski, która w pierwszym meczu eliminacyjnym przegrała z Czechami 1:3. Sylvinho dyplomatycznie stwierdził, że jego zespół gra z faworytem do awansu, a ze spotkania w Pradze nie można wyciągać poważniejszych wniosków. - Nie będziemy mierzyli się ze słabą drużyną – podkreślił były obrońca Barcelony.

Trener Albanii chwali Polskę. "To faworyt grupy. Nie mierzymy się ze słabeuszem"
fot. TOBIAS SCHWARZ/AFP/East News

Reprezentacja Albanii do Warszawy przyleciała w niedzielę rano. Tego samego dnia Sylvinho, trener tej drużyny wspólnie ze swoim podopiecznym - napastnikiem Sokolem Cikalleshim - stawili się na konferencji prasowej. Brazylijczyk podkreślił, że nie zamierza lekceważyć Polski z powodu występu w Pradze, a jego podopiecznych czeka trudny mecz.

- Polska występuje po dobrej grze na mundialu. W ostatnim meczu straciła szybko dwie bramki, ale już się po tym podniosła. Wiemy, że to drużyna z bardzo dobrymi indywidualnościami, grającymi w najsilniejszych ligach Europy. Nie chcemy wychodzić na boisko z myślą, że gramy ze słabym zespołem, wręcz przeciwnie - podkreślił.

Sylvinho objął kadrę dwa i pół miesiąca temu. Brazylijczyk podkreślał, że od momentu podpisania kontraktu poświęcił wraz ze swoim sztabem czas na obejrzenie 240 meczów z udziałem zawodników z Albanii. W tym czasie sprawdzano 70 piłkarzy, z których wyselekcjonowano 23-osobową kadrę.

Trener Albanii: to będzie trudny mecz, ale damy radę

-Wiemy, że to trudny mecz, rywale są silni, ale jesteśmy zadowoleni z pracy ze wszystkimi powołanymi piłkarzami i atmosfery, którą zaczynamy z nimi tworzyć. Ważne dla mnie, po tym jak poznałem wszystkich zawodników, aby przekazać im ideę piłki nożnej. To będzie trudny mecz, ale damy radę. Najlepszą rzeczą, jakiej nauczyłem się w mojej karierze, jest 90 minut. Tyle trwa mecz. Musimy atakować, bohaterami są zawodnicy - dodał.

Brazylijczyk przyznał też, że w jego opinii Polska jest faworytem do awansu z grupy E. - Wiem, że trener Santos nas obserwował, ale my też ich widzieliśmy. Polska jest faworytem grupy. Nie wyciągam daleko idących wniosków po tym, co stało się z nimi w meczu z Czechami - zaznaczył.

Albania pauzowała w pierwszej kolejce eliminacji. Dla Sylvinho mecz z Polską będzie debiutem w roli selekcjonera kadry. Wcześniej, przez 3 lata był asystentem selekcjonera Brazylii, pierwszym trenerem Olympique’u Lyon oraz Corinthians. 

loader

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się