Obserwuj w Google News

"To bezużyteczne spotkanie". Fernando Santos wprost o meczu z Niemcami

2 min. czytania
30.05.2023 15:25
Zareaguj Reakcja

Fernando Santos kolejny raz przyznał, że z jego perspektywy rozgrywanie meczu z Niemcami nie ma większego sensu. - Gdybym mógł podjąć decyzję, to bym go nie zorganizował. Z technicznego punktu widzenia to bezużyteczne spotkanie – nie ukrywał selekcjoner kadry.

"To bezużyteczne spotkanie". Fernando Santos wprost o meczu z Niemcami
fot. Piotr Molecki/East News

Reprezentacja Polski zmierzy się z Niemcami 4 dni przed spotkaniem eliminacyjnym z Mołdawią. W trakcie meczu na Stadionie Narodowym zostanie pożegnany Jakub Błaszczykowski, dla którego będzie to 109 występ w biało-czerwonych barwach.

Fernando Santos przyznał, że choć chce pożegnać Błaszczykowskiego, to pomysł rozgrywania meczu towarzyskiego z Niemcami nie ma dla niego większego sensu. - Gdybym mógł podjąć decyzję, to nie zorganizowałbym tego meczu. Z technicznego punktu widzenia to bezużyteczne spotkanie. Niemcy w niczym nie przypominają Mołdawii. Mimo to podejdę do towarzyskiego spotkania jak do każdego innego, bo nienawidzę przegrywać – zapowiedział Santos.

Selekcjoner kadry dodał jednak, że chce, by Błaszczykowski miał godne pożegnanie. Zapowiedział też, ile czasu zawodnik Wisły Kraków zagra z Niemcami. - Mamy duży szacunek dla jego dokonań, a rozegranie spotkania jest częścią tradycji. Reprezentacja chce go pożegnać, szanuję tę tradycję. Kuba będzie obecny w trakcie spotkania. Z mojego doświadczenia wynika, że numer na koszulce oznacza liczbę minut, które rozegra. On ma numer 16, więc rozegra 16 minut. Będę uczestniczył w tym pożegnaniu razem z kibicami i wszystkimi Polakami - zapowiedział selekcjoner kadry. 

Redakcja poleca

Fernando Santos ogłosił powołania. Już niebawem zgrupowanie kadry

Biało-czerwoni zagrają z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie 16 czerwca. Mecz eliminacji Euro 2024 z Mołdawią odbędzie się cztery dni później w Kiszyniowie.

W najbliższym czasie naszą reprezentację czekają jeszcze mecze z Wyspami Owczymi i Albanią (7 i 10 września). Obecnie, Polska jest w grupie na 2. miejscu, a do prowadzących w tabeli Czechów traci 1 punkt.  Zawodnicy Jaroslawa Silhavego w czerwcu zmierzą się w eliminacjach z Wyspami Owczymi i Czarnogórą (w meczu towarzyskim). 

RadioZET.pl/PAB