Obserwuj w Google News

Szczęsny wraca do afery premiowej i uderza w Skorupskiego. "Tyle mogę powiedzieć"

2 min. czytania
04.10.2023 22:16
Zareaguj Reakcja

Jakiś czas temu Łukasz Skorupski udzielił wywiadu, w którym wyjawił w mediach, że podczas MŚ 2022 w Katarze zawodnicy rzeczywiście pokłócili się o podział pieniędzy z premii obiecanej przez premiera Mateusza Morawieckiego za awans z grupy. Na jego słowa wpierw zareagował Robert Lewandowski, który powiedział wprost, że bramkarz skłamał, a teraz głos w tej sprawie zabrał Wojciech Szczęsny.

Skorupski i Szczęsny
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Łukasz Skorupski powrócił do tematu afery premiowej w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". - Wychodzimy z grupy i zamiast się cieszyć, nagle zaczęliśmy kłócić się o tę premię. Ci mają mieć tyle, inni tyle. Ale to tak się kłóciliśmy, że nie gadaliśmy z pewnymi zawodnikami - wyjawił bramkarz Bolonii.

Niedługo potem głos w tej sprawie zabrał kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, który w głośnym wywiadzie dla portalu meczyki.pl wprost stwierdził, że Skorupski skłamał. - Byliśmy bardzo zszokowani, o czym on powiedział, po co to zrobił i dlaczego - powiedział napastnik Barcelony.

Redakcja poleca

Szczęsny wrócił do afery premiowej

Teraz sytuację tę skomentował Wojciech Szczęsny, który został poproszony w rozmowie w programie "Foot Truck", by wyjawił, kto z tej dwójki - Skorupski czy Lewandowski - mówi prawdę. - To, co zostało wydrukowane w wywiadzie Łukasza Skorupskiego, nie było prawdą. Tyle mogę powiedzieć. Czy on to powiedział, czy nie, to już niech on się tłumaczy, ale wiem, że to, co mówił, nie było prawdą - stwierdził.

Co ciekawe, od momentu udzielenia "PS" wywiadu Skorupski nie otrzymał jeszcze powołania do kadry. Podczas wrześniowego zgrupowania oficjalną przyczyną jego absencji była kontuzja, ale w internecie pojawiło się wiele teorii, że zawodnik nie został powołany właśnie w związku ze swoimi słowami. Co więcej, pomimo wysokiej obecnie formy (zachował czyste konto w czterech ostatnich meczach z rzędu) wydaje się mało prawdopodobne, że wróci do reprezentacji na październikowe mecze.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni rozegrają swoje mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024 już 12 i 15 października. Wpierw zmierzą się z Wyspami Owczymi, a następnie z Mołdawią.

Nie przegap