Obserwuj w Google News

Co z Zieliński, Świderskim i Bochniewiczem? Rzecznik PZPN przekazał nowe informacje

2 min. czytania
18.11.2023 17:02
Zareaguj Reakcja

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia Karola Świderskiego, Piotra Zielińskiego oraz Pawła Bochniewicza. Wszyscy trzej reprezentanci zmagali się z problemami zdrowotnymi podczas zgrupowania kadry.

Zieliński, Świderski, Bochniewicz
fot. Foto Olimpik/REPORTERGrzegorz Wajda/REPORTER/

W piątek, 17 listopada reprezentacja Polski zmierzyła się na Stadionie Narodowym z Czechami na zakończenie zmagań w eliminacjach  Euro 2024. Niestety spotkanie nie poszło po myśli "Biało-czerwonych", którzy zremisowali 1:1 i tym samym zaprzepaścili szansę na bezpośredni awans na przyszłoroczną imprezę.

Problemy zdrowotne reprezentantów Polski

Przed spotkaniem dostaliśmy złą informację w sprawie Piotra Zielińskiego. Pomocnik SSC Napoli z powodu choroby nie znalazł się w kadrze meczowej. Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił, co dokładnie dolega piłkarzowi.

- Piotrek Zieliński ma anginę. Kłopoty zaczęły się w nocy poprzedzającej mecz, więc nie było mowy o występie. Zaprzeczam informacjom niektórych mediów, że to COVID. Piłkarz Napoli przechodził testy, które wykluczyły koronawirusa. Czy zostanie z nami na zgrupowaniu? Będziemy rozmawiać z jego klubem, aby został, bo raczej nie ma sensu, żeby teraz podróżował do Włoch - przekazał Kwiatkowski.

Rzecznik PZPN przekazał nowe informacje nt. stanu zdrowia kadrowiczów

Mecz w podstawowym składzie rozegrał Karol Świderski. Pomimo dobrej pierwszej połowy, nie wyszedł na drugą część meczu. Napastnik Charllote FC źle się poczuł, przez co został przewieziony do szpitala.

- Jeżeli chodzi o Karola, poczuł się źle w przerwie. Został odwieziony do szpitala. Tam przeszedł szereg badań. Wyniki są w normie. Piłkarz zostanie z nami i będzie normalnie trenował - wyjaśnił. - Jakub Kwiatkowski

Paweł Bochniewicz także zaczął mecz z Czechami od początku, jednak po zmianie stron potrzebował pomocy medycznej. Ostatecznie spotkanie zakończył tuż przed 60 minutą gry. - W przypadku Pawła Bochniewicza chodzi o rwę kulszową. Trwa obecnie diagnostyka - powiedział.

Reprezentację Polski po zakończonych el. Euro 2024 czeka jeszcze jeden mecz. We wtorek zmierzymy się towarzysko z Łotwą. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap