Obserwuj w Google News

Stan zdrowia Zielińskiego się nie poprawił. PZPN przekazał złe wieści

2 min. czytania
19.11.2023 16:39
Zareaguj Reakcja

Piotr Zieliński z powodu choroby w ostatniej chwili wypadł ze składu na mecz z Czechami. Stan zdrowia pomocnika reprezentacji Polski się nie poprawił. Jak potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej, piłkarza zabraknie w towarzyskim spotkaniu z Łotwą.

Piotr Zieliński
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

"Piotr Zieliński z powodu choroby opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Lekarz reprezentacji Polski zdiagnozował u zawodnika anginę. Pomimo niezwłocznego podjęcia leczenia stan piłkarza nie poprawił się na tyle, aby mógł brać udział w treningach i wtorkowym meczu. W związku z tym Piotr Zieliński wrócił do klubu" - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Piotr Zieliński ma anginę. Nie zagra w meczu Polska - Łotwa

Jego nieobecność w pierwszym składzie na mecz eliminacji Euro 2024 Polska - Czechy był ogromną niespodzianką. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener Michał Probierz poinformował, że Zieliński jest chory. Problemy zdrowotne okazały się jednak poważne. Angina wykluczyła go także z wtorkowej rywalizacji z Łotwą. To spotkanie, choć tylko towarzyskie, będzie zarazem ostatnim testem dla kadry przed marcowymi barażami o awans do mistrzostw Europy 2024.

Zielińskiego w składzie na Czechy zastąpił Jakub Piotrowski, który zaliczył dobry mecz i zdobył jedyną dla biało-czerwonych bramkę. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1 i pozbawił Polaków szans na awans na Euro 2024 poprzez eliminacje. Ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych mistrzostw będą baraże. Póki co nie wiemy, kto będzie rywalem kadry Michała Probierza.

Źródło: Radio ZET/Łączy nas piłka

Nie przegap