Obserwuj w Google News

Santos ogłosił powołania na czerwcowe zgrupowanie. Duże nazwiska poza kadrą

2 min. czytania
30.05.2023 13:09
Zareaguj Reakcja

Fernando Santos ogłosił powołania do kadry na czerwcowe mecze reprezentacji Polski. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kadrowicze rozegrają w trakcie zgrupowania mecz towarzyski, podczas którego Jakub Błaszczykowski po raz ostatni wyjdzie na boisko w biało-czerwonych barwach.

Santos ogłosił powołania na czerwcowe zgrupowanie. Duże nazwiska poza kadrą
fot. Piotr Molecki/East News

Niespełna miesiąc przed najbliższym spotkaniem reprezentacji Polski  Fernando Santos ogłosił nazwiska powołanych na czerwcowe zgrupowanie. Kadrowiczów czeka mecz towarzyski z Niemcami, zaplanowany na 16 czerwca, a potem eliminacyjne  spotkanie z Mołdawią (20 czerwca).

Na liście powołanych zabrakło Matty'ego Casha, który niedawno wrócił po kontuzji i nie jest jeszcze w stu procentach gotowy, a także weteranów kadry - Kamila Glika, Kamila Grosickiego i Grzegorza Krychowiaka. Wśród nieobecnych można wymienić też Kamila Piątkowskiego z RB Salzburg i notującego dobre liczby Dawida Kownackiego. Po raz pierwszy szansę od Fernando Santosa dostał za to Bartosz Slisz, Przemysław Wiśniewski i Mateusz Wieteska. 

Towarzyski mecz z Niemcami to ostatnie spotkanie, jakie w kadrze rozegra jeden z najwybitniejszych zawodników reprezentacyjnych ostatnich lat - Jakub Błaszczykowski. Zawodnik Wisły Kraków ma na koncie 108 meczów w kadrze, w tym spotkania eliminacyjne do Euro 2008, 2016 i 2020 roku, el. do mistrzostw świata w 2010, 2014, 2018 roku, a także występy na międzynarodowych turniejach - ME 2012, 2016, MŚ 2018 i Ligi Narodów 2018/2019. Po raz ostatni "Kuba" zagrał w kadrze we wrześniu 2019 roku, gdy na Stadionie Narodowym mierzyliśmy się z Austrią. 

Redakcja poleca

Skład reprezentacji Polski na czerwcowe zgrupowanie. Santos ogłosił powołania

Jakub Błaszczykowski nie mógł znaleźć się na liście powołanych na zgrupowanie, ale Fernando Santos potwierdził, iż doświadczony skrzydłowy weźmie udział w meczu Polski z Niemcami. - Mamy duży szacunek dla jego dokonań, a rozegranie spotkania jest częścią tradycji. Reprezentacja chce go pożegnać, szanuję tę tradycję. Kuba będzie obecny w trakcie spotkania. Z mojego doświadczenia wynika, że numer na koszulce oznacza liczbę minut, które rozegra. On ma numer 16, więc rozegra 16 minut. Będę uczestniczył w tym pożegnaniu razem z kibicami i wszystkimi Polakami - zapowiedział selekcjoner kadry. 

Podczas trwających eliminacji do Euro 2024 w Niemczech, naszą reprezentację w najbliższym czasie czekają mecze z Wyspami Owczymi i Albanią (7 i 10 września). Obecnie, Polska jest w grupie na 2. miejscu, a do prowadzących w tabeli Czechów traci 1 punkt.  Zawodnicy Jaroslawa Silhavego w czerwcu zmierzą się w eliminacjach z Wyspami Owczymi i Czarnogórą (w meczu towarzyskim). 

Kadra reprezentacji Polski na mecze eliminacji do Euro 2024 i spotkanie towarzyskie z Niemcami:

  • bramkarze: Drągowski, Skorupski, Szczęsny
  • obrońcy: Kędziora, Bereszyński, Bednarek, Kiwior, Wiśniewski, Wieteska, Reca
  • pomocnicy: Łęgowski, Bielik, Lederman, Slisz, Linetty, Damian i Sebastiań Szymański, Piotr Zieliński
  • napastnicy: Frankowski, Kamiński, Skóraś, Zalewski, Lewandowski, Milik, Świderski

RadioZET.pl