Obserwuj w Google News

Skandal po meczu Polska - Czechy. Trzech piłkarzy wyrzuconych z kadry

2 min. czytania
19.11.2023 12:45
Zareaguj Reakcja

Trzech piłkarzy zostało wyrzuconych ze zgrupowania reprezentacji Czech - poinformował tamtejszy związek piłki nożnej. Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta zostali usunięci z kadry za naruszenie regulaminu. Czeskie media informują, że po powrocie do kraju po meczu z Polską zawodnicy zostali przyłapani na nocnej wizycie w dyskotece.

Jan Kuchta
fot. Mateusz Birecki/REPORTER

Reprezentacja Czech po remisie z Polską 1:1 wciąż ma bardzo duże szanse na bezpośredni awans do mistrzostw Europy 2024. Aby tego dokonać, musi przynajmniej zremisować poniedziałkowe spotkanie z Mołdawią. W tym starciu będzie musiała radzić sobie jednak bez trzech ważnych zawodników. Ze zgrupowania wyrzuceni zostali Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta.

Czeskie media: Brabec, Coufal i Kuchta balowali w dyskotece

"Mieli regenerować siły, oszczędzać energię i przygotowywać się do ostatecznej bitwy. Zamiast tego na niecałe czterdzieści osiem godzin przed decydującym meczem z Mołdawią o awans do Mistrzostw Europy reprezentanci udali się na dyskotekę, gdzie bawili się do rana" - opisuje portal isport.blesk.cz. "Kiedy fani chcieli robić sobie z nimi zdjęcia i bawić się z nimi w zapełnionej restauracji, nie bardzo im się to podobało, ponieważ pili napoje alkoholowe. Mimo to zostali do godzin porannych" - czytamy dalej.

Redakcja poleca

Na całą sytuację bardzo szybko zareagował Czeski Związek Piłki Nożnej, który w niedzielę koło południa przekazał w oficjalnym komunikacie o wyrzuceniu piłkarzy z kadry. Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta byli bardzo ważnymi elementami reprezentacji Czech. Wszyscy zagrali od pierwszych minut w piątkowym starciu z Polską na PGE Narodowym.

Euro 2024. Gra o awans na turniej i ogromne pieniądze

Czesi podkreślają, że spotkanie z Mołdawią jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na wynik sportowy, ale też finanse. Jak informowaliśmy wcześniej ws. premii za awans, UEFA zapłaci każdemu uczestnikowi Euro 2024 aż 9,25 miliona euro.

Mecz Czechy - Mołdawia odbędzie się w poniedziałek o godzinie 20.45. Jeśli drużyna Jaroslava Silhavy'ego zremisuje lub wygra, zapewni sobie awans na Euro 2024. W przypadku porażki awans wywalczą rywale, a Czesi mogą trafić do baraży, gdzie znów mogą spotkać się z... Polakami.

Źródło: Radio ZET/isport.blesk.cz