Obserwuj w Google News

Santos ujawnił szczegóły. Tak będzie wyglądać pożegnanie Błaszczykowskiego

2 min. czytania
30.05.2023 13:33
Zareaguj Reakcja

Jakub Błaszczykowski pożegna się z reprezentacją Polski podczas towarzyskiego meczu z Niemcami na PGE Narodowym. Trener Fernando Santos zdradził szczegóły dotyczące tego, jak będzie to dokładnie wyglądać. - Szanuję tę tradycję i kulturę. Będzie obecny podczas spotkania - potwierdził.

Jakub Błaszczykowski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER / Piotr Molecki/East News

Fernando Santos nie umieścił Błaszczykowskiego na oficjalnej liście powołanych na mecze z Niemcami i Mołdawią. Podczas konferencji prasowej potwierdził jednak, że Kuba zagra w starciu z naszymi zachodnimi sąsiadami.

- Kuba Błaszczykowski nie mógł być wśród powołanych. Oczywiście mamy szacunek dla jego dokonań. To zawodnik z ogromną historią - miałem okazję grać przeciwko niemu. Reprezentacja chce go pożegnać, szanuję tę tradycję i kulturę. Będzie on obecny podczas spotkania, jeszcze porozmawiamy o tym, jak będzie to wyglądać - powiedział.

Polska - Niemcy: Jakub Błaszczykowski ma zagrać 16 minut

- Numer na koszulce może wskazywać na minuty, które rozegra. Zazwyczaj grał z "16", więc chcielibyśmy, żeby zagrał 16 minut - dodał selekcjoner.

Póki co nie zdradził szczegółów na temat tego, czy Błaszczykowski będzie trenować z zespołem. - To jeszcze musimy ustalić - podkreslił. Dodał jednak, że dla niego priorytetem jest mecz z Mołdawią w eliminacjach ME 2024 i musi wszystko zaplanować tak, aby jak najlepiej przygotować się właśnie do tego starcia.

Zobacz koniecznie: Santos ogłosił powołania na czerwcowe zgrupowanie. Duże nazwiska poza kadrą

Błaszczykowski w reprezentacji Polski grał od 2006 roku. W biało-czerwonych barwach zaliczył aż 108 meczów, w których zdobył 21 goli.

Mecz Polska - Niemcy odbędzie się 16 czerwca na PGE Narodowym o godzinie 20.45.

RadioZET.pl