,

PZPN zwołał konferencję prasową. Zapadną na niej ważne decyzje

25.05.2023 13:51

Polski Związek Piłki Nożnej na wtorek 30 maja zwołał konferencję prasową selekcjonera biało-czerwonych Fernando Santosa. Podczas spotkania z dziennikarzami Portugalczyk ogłosi powołania na mecz towarzyski z Niemcami oraz spotkanie el. Euro 2024 z Mołdawią.

Fernando Santos
fot. Beata Zawadzka/East News

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że we wtorek, 30 maja 2023 roku o godzinie 13:00 w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa selekcjonera Fernando Santosa, podczas której zostaną ogłoszone powołania do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Niemcami (16 czerwca na PGE Narodowym), a także spotkanie eliminacji UEFA EURO 2024 z Mołdawią (20 czerwca w Kiszyniowie)" - napisano w komunikacie PZPN.

Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego, na liście znajdzie się 120-krotny kadrowicz Jakub Błaszczykowski, ale on będzie miał okazję wystąpić jedynie w pierwszym z meczów. 37-letni skrzydłowy Wisły Kraków w konfrontacji z zachodnimi sąsiadami pożegna się z drużyną narodową i z kibicami biało-czerwonych.

Santos ogłosi powołania - konferencja

Dla Fernando Santosa będą to mecze numer trzy i cztery w roli selekcjonera reprezentacji Polski. W debiucie jego podopieczni przegrali z Czechami 1:3, tracąc dwa gole w trzech pierwszych minutach rywalizacji. To było jednocześnie inauguracyjne spotkanie w eliminacjach Euro 2024.

- Normalne to nie było. Zupełnie nie spodziewałem się, że coś takiego może się wydarzyć. Mocno się tym przejąłem. To był bardzo trudny moment. Nigdy wcześniej nie przeżyłem czegoś podobnego. Starałem się szukać przyczyny. Wcześniej miałem tylko trzy dni treningu z piłkarzami. Jak się okazało, popełniłem błąd w analizie. Mecz z Czechami pokazał, że nie byliśmy gotowi na taką zmianę w sposobie gry. To jest proces, który musi zająć trochę czasu - tłumaczył w rozmowie z PAP.

Później było już trochę lepiej. W Warszawie biało-czerwoni pokonali Albanię 1:0 po trafieniu Karola Świderskiego. Po dwóch kolejkach Polacy zajmują 2. miejsce w grupie.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się