Obserwuj w Google News

PZPN ukarany przez UEFA! "Zakaz sprzedaży kibicom biletów"

2 min. czytania
21.09.2023 09:10
Zareaguj Reakcja

Jak poinformowała w środę Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, Polski Związek Piłki Nożnej został ukarany przez europejską federację grzywną w wysokości 20 tys. euro oraz zakazem sprzedaży kibicom biletów na kolejny wyjazdowy mecz (w zawieszeniu na dwa lata) w związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu z Albanią w el. Euro 2024. Jeszcze surowiej ukarana została albańska federacja piłkarska.

Cezary Kulesza
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) ukarała w środę federacje polską i albańską za wydarzenia podczas meczu kwalifikacyjnego do piłkarskich mistrzostw Europy, które miały miejsce 10 września w Tiranie. W sumie nałożono 64 000 euro kary.

Na Polski Związek Piłki Nożnej nałożono grzywnę w wysokości 15 000 euro oraz wydano zakaz sprzedaży kibicom biletów na kolejny wyjazdowy mecz, za rzucanie przedmiotami i odpalanie sztucznych ogni. Przedmiotowy zakaz sprzedaży biletów zostaje zawieszony na okres próbny wynoszący dwa lata, licząc od dnia wydania decyzji.

Redakcja poleca

PZPN ukarany przez UEFA

Dodatkowo PZPN ukarano grzywną w wysokości 5000 euro za wyrządzone szkody na stadionie w Tiranie. Polską federację zobligowano do skontaktowania się ze stroną albańską w terminie 30 dni w celu naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców (połamane siedziska).

Albańska federacja (FSF) ma zapłacić karę w wysokości 30 000 euro. Sankcję zwiększono przez nakaz częściowego zamknięcia stadionu podczas następnego meczu rozgrywek UEFA, w którym FSF będzie występował w roli gospodarza. Jako uzasadnienie podano odpalanie rac, rzucanie przedmiotami i inne akty wandalizmu. Wspomniane częściowe zamknięcie stadionu zostaje zawieszone na okres próbny wynoszący dwa lata, począwszy od daty ogłoszenia decyzji.

Dodatkowa kara nałożona na albańską federację w wysokości 14 000 euro dotyczy blokowania przejść publicznych na obiekcie. Spotkanie Albania - Polska zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.

Nie przegap