Obserwuj w Google News

Media: Probierz wybrał szeroką kadrę. Znamy datę powołań do reprezentacji

2 min. czytania
23.09.2023 15:44
Zareaguj Reakcja

Michał Probierz od kilku dni pracuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Według portalu meczyki.pl 50-latek wyznaczył około 50 nazwisk piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokim składzie na październikowe zgrupowanie. Oprócz tego PZPN przedstawił termin opublikowania ostatecznej listy powołanych na mecze el. Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Michał Probierz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Michał Probierz od czasu przejęcia reprezentacji Polski walczy z czasem i dokonuje pierwszej selekcji. Już wcześniej Jakub Kwiatkowski ujawnił, że kluby powinny otrzymać informację o powołanych zawodnikach najpóźniej do niedzieli 24 września. W związku z tym od środy, od kiedy 50-latek został nowym opiekunem biało-czerwonych miał ograniczone pole manewru.

El. Euro 2024: Znamy datę powołań do reprezentacji Polski

Jak dowiedział się serwis meczyki.pl, były szkoleniowiec m.in. Jagiellonii Białystok i Cracovii zdążył przed terminem, wybierając szeroką listę, na której znalazło się blisko 50 nazwisk graczy. Portal dodał, że wstępne powołania zostały powysyłane do drużyn w piątek 22 września. Wiemy, że nie wszyscy znajdą się w ostatecznym zestawieniu. Nowy selekcjoner wolał dmuchać na zimne, mając w razie wypadku większy wybór.

Ponadto PZPN opublikował krótki komunikat, informując o terminie powołań do reprezentacji Polski.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że powołania na październikowe mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią zostaną ogłoszone w czwartek 5 października po meczach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy" - czytamy.

Jako że wieczorne mecze w europejskich pucharach rozpoczynają się o godzinie 21:00 listę powołanych do kadry powinniśmy poznać dopiero około godziny 23:00. Michał Probierz w nowej funkcji zadebiutuje 12 października, czyli w meczu z Wyspami Owczymi w el. Euro 2024. Trzy dni później biało-czerwoni zagrają w Warszawie z Mołdawią.

Nie przegap