Obserwuj w Google News

Pożegnanie przyjaciół z boiska. Lewandowski i Szczęsny napisali do Krychowiaka

2 min. czytania
28.09.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski, najlepsi przyjaciele Grzegorza Krychowiaka z reprezentacji Polski, pożegnali pomocnika we wpisach na Instagramie. 33-letni zawodnik we wtorek ogłosił, że po kilkunastu latach gry w biało-czerwonych barwach kończy przygodę z kadrą.

Pożegnanie przyjaciół z boiska. Lewandowski i Szczęsny napisali do Krychowiaka
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Grzegorz Krychowiak w drużynie narodowej zadebiutował w 2008 roku w spotkaniu towarzyskim z Serbią (1:0) w Antalyi. Wcześniej regularnie występował w młodzieżowych kadrach, w których grał w zespole z Wojciechem Szczęsnym i Robertem Lewandowskim. To trio wyszło też na boisko w ostatnim, setnym meczu Krychowiaka w kadrze, który odbył się 10 września w Tiranie. 

Lewandowski i Szczęsny, którzy przyjaźnią się z Krychowiakiem, pożegnali swojego wieloletniego towarzysza na Instagramie. „Dodawałeś kadrze stylu, bez wątpienia. Twoje sto występów w kadrze nie było przypadkowe jak nasze spotkanie w Świątyni Buddyjskiej w Pekinie. Możesz być dumny ze swojej drogi i pięknych chwil w tej najpiękniejszej koszulce z orłem na piersi” – napisał Lewandowski.

Szczęsny, który tworzył z Krychowiakiem duet na boisku i poza nim, dodał: „19 lat miałem zaszczyt wspólnej gry z orzełkiem na piersi ze swoim przyjacielem! Razem cieszyliśmy się z pięknych chwil i razem przeżywaliśmy nasze najgorsze porażki. Zaczynaliśmy w 2004 roku w Ciechanowie, potem autokarem jeździliśmy po całej Europie wspólnie marząc, by kiedyś zagrać w pierwszej reprezentacji. Grzesiu to marzenie spełnił 100 razy. Za każdym razem dając z siebie 100%. I za to należy mu się ogromny szacunek! Krycha, Ty wiesz, że jak żyję, nie powiem o Tobie miłego słowa, bo taka jest już natura naszej przyjaźni, ale za tą piękna, wspólną podróż DZIĘKUJE!” - napisał bramkarz Juventusu i reprezentacji Polski.

Grzegorz Krychowiak zakończył karierę reprezentacyjną. Bilans pomocnika 

W reprezentacji Krychowiak wystąpił w czterech dużych turniejach: mistrzostwach Europy w 2016 i 2021 roku oraz na mundialach w Rosji w 2018 i w Katarze w 2022. Najbardziej udany był pierwszy, na boiskach we Francji, gdzie z biało-czerwonymi awansował do ćwierćfinału.

Krychowiak ma też na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach. W 2007 jako najmłodszy zawodnik z pola został powołany przez trenera Michała Globisza na rozgrywane w Kanadzie, mistrzostwa świata U-20. 30 czerwca 2007 w meczu inauguracyjnym turnieju bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego w 23 minucie, pokonał Cássiego, bramkarza reprezentacji Brazylii, zapewniając reprezentacji Polski zwycięstwo 1:0. Krychowiak wystąpił w trzech meczach turnieju i dotarł z drużyną narodową do 1/8 finału gdzie jego drużyna przegrała 1:3 z Argentyną.